Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - Čo bude s kinom NOVA?

Miloš MajkoDátum23. 01. 2012 11:25:52TémaRedakčná pošta
Dobrý deň
 
Tak ako väčišnu obyvateľov nášho mesta aj mňa zaujíma ako sa vyvíja digitalizácia nášho kina NOVA. Podľa rozhovoru p. Veselického pre RTV Krea z marca 2011, to vyzerá tak, že mesto má záujem o modernizáciu kina a plánuje ho zdigitalizovať na dve etapy - najprv zvuk a potom obraz, nakoľko by to bola na jeden raz veľká finančná investícia. To bolo v roku 2011. Keďže doteraz zvuk stále nebol zdigitalizovaný, vynára sa otázka: stihne mesto a bude mať vobec prostriedky na to, aby do konca roku 2012 zrealizovalo kompletnú digitalizáciu ? Alebo boli to len reči do vetra a o osude kina je už dávno rozhodnuté ? Veď pokiaľ by digitalizácia nebola zrealizovaná do konca tohoto roka, kino by od januára 2013 nemohlo premietať nové filmy, nakoľko ich už filmové distribučné spoločnosti nebudú dodávať na klasických filmových kópiach, ale výlučne len na digitálnych nosičoch (HDD). Človek by si myslel, že po zmene vedienia Domu kultúry, sa veci pohnú tým správnym smerom, lebo bývalý riaditeľ DK nebol v tomto smere práve aktívny, ale ani táto zmena zatiaľ nepriniesla žiadne ovocie. 
 
Otázka digitalizácie asi spočíva vo vysokej počiatočnej investícii, ako bude isto každý z vás argumentovať. Ale keď sa nad tým človek zamyslí a spočíta náklady a zisky, tak mu z toho vyjde, že kino by mohlo byť po modernizácii pre mesto slušný zdroj príjmu do mestskej poklandnice.
Stačí sa pozrieť do iných miest, kde už majú digitalizáciu kina za sebou. Netreba chodiť ani veľmi ďaleko, ako príklad sa môžeme pozrieť na kino Hviezda v Trnave. Išli do digitalizácie a nebáli sa ani konkurencie v podobe viacsálového kina patriaceho do siete kín CineMAX, ktoré uz v Trnave bolo zdigitalizované oveľa skôr. Práve naopak zobrali to ako výzvu a aby si získali divákov, zmodernizovali okrem kinotechniky aj kinosálu a ponúkli dokonca výhodnejšie ceny vstupeniek. Myslíte, že by si to mohli dovoliť, ak by bola digitalizácia a modernizácia jednosálového kina drahá a stratová ? Samozrejme, že na to aby sa im investícia vrátila čo najskôr, museli zmeniť aj programovú štruktúru. Namiesto premietania jedného predstavenia denne, premietajú dva alebo tri filmy. A ľudia do kina chodia.
 
A aké sú hlavné výhody digitalizácie ? V prvom rade treba spomenúť to, že v čase premiéry filmu vo väčších viacsálových kinách v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach ... môže byť premiéra v ten istý deň aj v ostatných kinách, keďže kópie filmu sú na digitálynch nosičoch a ich počet nie je limitovaný. Ďalej kvalita obrazu, zvuku a titulkov digitálynch kópií je lepšia ako na klasických filmových pásoch. V obraze už nie sú ryhy, iné nečistoty a poškodenia, titulky sú čitatelné aj na svetlom podklade (čo na klasických kópiách nebolo možné).
 
Takže otázka znie: Kedy bude zdigitalizované aj naše kino NOVA ?
 
S pozdravom
Karol K.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign