Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - čo by sa stalo, keby zlodej narazil na dieťa idúce napríklad na toaletu?

Miloš MajkoDátum12. 04. 2010 23:47:15TémaBezpečnosť
Dnes z redakčnej pošty vyberáme viac menej bezpečnostnú výstrahu jedného z čitateľov. Ide o jeho osobnú skúsenosť a podľa rozhovoru s ním, pozná v činžiaku ešte tri prípady, ktorým sa podobná vec stala. Ani jeden však prípad neohlásil na políciu, čo ja osobne považujem za zásadnú chybu. Ide však o slobodné rozhodnutie každého poškodeného. Autor e-mailu si želal zostať v anonymite, no e-mail podpísaný je a okrem toho sa poznáme osobne... - - - Chcel by som upozorniť na množiace sa krádeže v bytoch v Seredi. Stáva sa čoraz častejšie, že hlavne v nočných hodinách lupiči vykrádajú neuzamknuté byty. Je pravdepodobné, že tieto osoby vo večerných hodinách sledujú svoje obete a zisťujú či po sebe byt uzamknú alebo nie.Vytipovaný neuzamknutý byt potom v noci vykradnú. Týmto indivíduám nevadí ani prítomnosť "domácich" v byte. Často ukradnú to čo nájdu v blízkosti vchodových dverí. V niektorých prípadoch boli odcudzené peňaženky, mobilné telefóny či kľúče. V prípade, že tieto cennosti nie sú na chodbe lupiči si vystačia aj s kabátmi, bundami či topánkami. Chcem tým vystríhať spoluobčanov aby si dávali pozor aj doma, nikdy neviete čo môžu niektorý ľudia vyviesť. - - - Nebezpečenstvo nezpočíva iba v tom, že páchateľ odcudzí osobné veci, doklady, elektroniku, kľúče, peňaženky či telefóny. Za najnebezpečnejšie považujem to, že sa náhodou môže zobudiť napríklad malé dieťa, ktoré pôjde práve na toaletu. Vyľakané a kričúce predstavuje v činžiaku mimoriadne riziko pre odhalenie páchateľov a ich následné zadržanie. Ako by v danej situácii jednali, ťažko predpokladať. Zľaknutie a psychická trauma by boli asi tým najmenším spôsobeným zlom. Nedá sa však vylúčiť aj vážne ublíženie dieťaťu, ktoré by za určitých podmienok napr. nemuselo zranenie do zobudenia rodičov prežiť... Myslím si, že nič nereálne a z porušovania domovej slobody, vlámania a krádeže by sa stala tragédia. Prosím, zamyslite sa nad relatívne zľahčením situácie neohlásením podobných vlámačiek na Políciu. Keď nie je prípad ohlásený, akoby sa nestal. Potom nie je možné robiť prevenciu a na základe neznalosti a nepripravenosti, môže niekto doplatiť nielen finančnou ujmou, ale aj zdravím, či životom. Drzosť a agresivita páchateľov skutočne narastá. Nič nemajú, nemajú teda o čo prísť a sú odkázaní na riskovanie možno už za pár drobných. A to je zlá kombinácia.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign