Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - Geovrt, aký je stav v súčasnosti?

Miloš MajkoDátum17. 03. 2011 10:20:22TémaRedakčná pošta
200

V utorok sme do redakčnej pošty dostali e-mail od čitateľa zaujímajúceho sa o stav geovrtu a jeho využití.

- - -

Dobrý deň.
Chcel by som Vám dať podnet na článok: Geotermálny vrt v Seredi.
Po dlhšej dobe som sa bol pozrieť na mieste, už sa nevŕta iba do Váhu tečie horúca voda. Chcel by som viac informácií, či je vrt úspešný, čo sa bude diať ďalej, či teraz nebude rok tiecť voda namiesto do radiátorov do Váhu...
Na internete som sa nové informácie nedozvedel
Ďakujem

S pozdravom
Peter Matejička

- - -

Informácie nám na aáklade telefonickej dohody obratom poskytol   Róbert Áč, konateľ spoločnosti  Mestský bytový podnik, s r.o..

Nakoľko predpokladáme, že informácie zaujú viacerých čitateľov, zverejňujeme ich bez akýchkoľvek zásahov.

- - -

 

Informácie o stave Využívanie geotermálnych vôd v meste Sereď

V súčasnosti na geotermálnom vrte prebieha dlhodobá čerpacia skúška. Táto skúška je predmetom Zmluvy o dielo na vykonanie vrtu a súčasťou projektu na Využívanie geotermálnych vôd v meste Sereď. Skúška má potvrdiť vypočítané množstvá vody, technické zloženie vody, obsah plynov. Predpokladané ukončenie skúšky je koncom marca 2011. Povolenie na vypúšťanie vôd do recipiendu Váhu bolo vydané Krajským úradom životného prostredia, odbor vodnej správy dňa 03. 02. 2009 číslo KÚŽP – 1/2011/00015/AN. Uvedené povolenie sa vydáva na dobu neurčitú.

Predpokladaný termín zahájenia stavby je po vydaní stavebných povolení od stavebného úradu Mesta Sereď a od Krajského úradu životného prostredia – odboru vodnej správy apríl 2011. Predpokladaný termín spustenia skúšobnej prevádzky – september 2011.

Vzhľadom na geologické pomery podloží cca 1800 m bude počas celej doby výstavby voda vypúšťaná do Váhu z dôvodu, aby neboli zanesené filtre, ktoré sú umiestnené v hĺbkach 1600 až 1800 m v zmysle hore uvedeného povolenia. Do doby zahájenia skúšobnej prevádzky bude voda vypúšťaná prelivom (voľným tokom) v predpokladanom množstve 3 l/s t.j. 10 m3/hod a to je 260 m3/deň.

S pozdravom

Róbert Áč, konateľ spoločnosti


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign