Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty: "Hlas ľudu, hlas boží..." - AKTUALIZOVANÉ - AKTUALIZOVANÉ: stanovisko MsÚ

Miloš MajkoDátum21. 08. 2013 11:11:25TémaRedakčná pošta
200

Do redakčnej pošty sme dostali e-mail Dr. Skubeňa aj s fotografiami. Nebudeme jeho obsah komentovať, myslím si, že  Dr. Skubeň problém popísal dostatočne.

Dominancia moci, alebo arogancia požiadaviek všeobecne prospešných ????

Na Topoľovej ul. v Seredi, majiteľ domu 2813/7 zasadil na pozemok ktorý je vo vlastníctve mesta Sereď, t.j. medzi cestu a chodník pre peších  okrasnú drevinu, ktorá sa rozrástla tak, že prekrýva polovicu cesty t.j cca 3m od kmeňa predmetnej dreviny a na druhú stranu jej koruny prekrýva celý chodník pre peších. Koruna tejto dreviny je nad cestou vo výške cca 1,70cm, čiže pod predmetnou drevinou po polovičke cesty prejde len osobné vozidlo a na chodníku pre peších je je svetlosť cca 160 cm, pričom tento chodník zatarasil aj smetnou nádobou. Chodec tu nemá šancu prejsť.
     Keď, že po polovici cesty neprejde dodávkové alebo iné nákladné vozidlo a pochodníku neprejde ani chodec, tak som nafotil uvedenú skutočnosť a osobne som požiadal pracovníka mestského úradu Ing. Prázdnovského Vladimíra, aby vrámci svojej právomoci zabezpečil odstránenie tohoto protiprávneho stavu. Prisľubil, že sa predmetnou skutočnosťou bude zaoberať. Od predmetnéj požiadavky asi za 4 dni som sa Ing. Prázdnovského dotazoval v akom štádiu je zjednanie nápravy, t.j. orezanie alebo odstránenie stromu a aj sprevádzkovanie  chodníka pre peších. Pán Ing. Prázdnovský dosť podráždene reagoval a doslova uviedol cit." či si myslím, že sa z nečinnosti hrabú palcom v nose, majú aj inú dôležitejšiu robotu" koniec cit. Taktiež uviedol, že vec posunul na vybavenie Ing. Navrátilovej.
     Od uvedenej doby za 3 dni, keď že sa nič nedialo som osobne bol za Ing. Navrátilovou a požadoval som od nej vyjadrenie ako celá záležitosť sa vybavuje. Pani navrátilová , uviedla, že predmetnú drevinu nemienia odstrániť, len čiastočne obrezať. Taktiež som jej uviedol, že táto drevina je prekážkou pred súsediacim pozemkom, nakoľko vlastník pozemku tam nemôže inštalovať bránu, aby sa z Topoľovej ulice dostal na pozemok-iný prístup tam nie je možný. Na uvedené  P.Navrátilová uviedla, že nech si bránu posunie  na inú stranu pozemku a odstránenie dreviny budú akceptovať len vtedy, keď bude vystavené stavebné povolenie pre stavbu na tomto pozemku. Vôbec je nezaujímalo, že po chodníku a po ceste sa nedá prejsť a z úsmevom mi oznámila že môžem sa sťažovať kde chcem. Taktiež mi oznámila, že ona celú záležitosť posunula ďalšiemu pracovníkovi Ing. Viskupovi.
     S p. Viskupom som sa telefonický spojil a požadoval som vysvetlenie ako sa celá vec rieši. On mi povedal, že na tvárnosti miesta preveriť celú záležitosť nebol a ani nemá záujem to obhliadnuť a mesto nebude nič vypilovať ani obrezávať, že sa dohodol s osobou ktorá drevinu vysadila, že aby to on troška obrezal. Taktiež z jeho dvora presahuje na chodník do výšky cca 170 cm konár dreviny magnolia, ktorá bráni prechodu po chodníku ani toto nemieni riešť, je to záležitosť vlastníka dreviny. Na uvedené som mu povedal, že čo je vlastne jeho pracovná náplň , keď nič nemieni riešiť a začo berie plat, Keď že je takýto skutkový stav, nikto nič nechce rieiť i keď ide o vec všeobecne prospešnú, pričom sa zasahuje do práv všetkých občanov a to tým že sa im znemožňuje riadny a bezpečný prechod po chodníku a prejazd po ceste a pritom tieto komunikácie patria do vlastníctva obce, ktorá má povinnosť ich zachovávať v stave takom aby slúžili širokej verejnosti, budem nútený oznámiť celú záležitosť na Okresnú prokuratúru, načo mi p. Viskup uviedol, že môžem sa ísť posťažovať.
     Je na zamyslenie, či nie je náhodou veľa pracovníkov ktorí majú rozhodovať o takejto banálnej veci, nakoľko si prehadzujú príkaz jeden na druhého, alebo flagrantne ignorujú oprávnené požiadavky od občanov  upozorňujúcich na protiprávny stav ktorého odstánenie leží na pleciach pracovníkov  mesta ktorí sú zrejme dobre platení z peňazí daňových poplatníkov.
     Určite obdobných prípadov na území mesta je viacej, ktoré sa podľa môjho názoru, ako aj podľa správ ktoré sa šíria po meste liknavo riešia a či vôbec sa riešia. Za starých čias sa miestny úradník " Richtár " riadil presvedčním a to "HLAS ĽUDU, HLAS BOŽÍ ", neviem či sa tejto múdrosti dožijeme aj v tomto období, ale som presvedčený, že úradníci miestnej samosprávy su pre nás a nie my pre ních.
s úctou     JUDr. Skubeň Ladislav

- - -

AKTUALIZOVANÉ  21.08.2013  11:30    e-mail prednostovi MsÚ v Seredi  Ing. Tiborovi Krajčovičovi

Dobry den,
 
so svojim postrehom sa na SeredOnLine.sk obratil citatel media a podrobne v nom popisal skusenosti s pracou a pristupom niektorych zamestnancov MsU.
 
Clanok: http://www.seredonline.sk/clanky/vyberame-z-redakcnej-posty-hlas-ludu-hlas-bozi/
 
V sulade so snahou o maximalne objektivne informovanie verejnosti o diani v samosprave, na uradoch a vseobecne vo verejnej sprave, Vam ponukame moznost k clanku Dr. Skubena zaujat stanovisko, ktore zverejnime bez akychkolvek zasahov.
Toto ponukame aj dotknutym zamestnancom MsU, ktorych tymto ziadame o veci informovat.
 
Dakujem.
S uctou

Milos Majko

 

AKTUALIZOVANÉ:  21.08.2013  17:40   Stanovisko prednostu MsÚ  Ing. Tibora Krajčoviča

Dobrý deň i Vám,

Pán Majko – k dnešnému dňu neevidujem žiadnu sťažnosť či podnet od uvedeného pána na prácu zamestnanca MsÚ v Seredi. Ak má dotyčný pán takúto skúsenosť – isto v snahe zlepšiť chod MsÚ v Seredi ju podá u mňa osobne, písomne, mailom, telefonicky...a budem sa tým zaoberať. Ide totiž o veľmi háklivú vec akou je výrub stromu a my si nemôžeme dovoliť konať nad rámec zákona čo isto ani Vy nechcete.

So želaním pekného dňa...

Ing. Tibor Krajčovič, prednosta Mestského úradu Sereď

Mestský úrad

Námestie republiky 1176/10

926 01 Sereď

Tel: 031/7892094 kl. 229

Mobil: 0903 790 820

E-mail: prednosta@sered.sk

www.sered.sk

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Foto: (C) Dr. Skubeň

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign