Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - Komunálne voľby 2010

Miloš MajkoDátum05. 11. 2010 10:48:43TémaRedakčná pošta

Do redakcie sme dostali e-mail týkajúci sa aktuálnej témy - Komunálne voľby 2010 so žiadosťou o jeho uverejnenie. E-mail uverejňujeme v plnom znení. E-mail je podpísaný konkrétnou osobou, ktorá však požiadala o zachovanie anonymity. - - - Volebná kampaň už začala, i keď protiprávne ... Veľa občanov mesta si už iste všimlo, že sa začala volebná kampaň pred komunálnymi voľbami niektorých kandidátov na primátora mesta Sereď. Už aj na tejto stránke bolo spomínané, že podľa zákona 346/1990 Z.z. o voľbách do orgánov obcí volebná kampaň začína 10.11.2010 a končí 25.11.2010 (začína 17 dní a končí 48 hodín pred konaním volieb). V meste je vidieť už niekoľko billboardov dvoch kandidátov a jeden tiež aktívne rozosiela letáky "občasník istého združenia" - už dve čísla. Je zaujímavé, že toto združenie sa aktivizuje krátko pred voľbami. Je to veľmi priehľadné a snáď jeho vysoká aktivita bude pokračovať aj po voľbách. V tomto prípade však ide o chodenie po hrane zákona, keďže kandidát sa môže brániť tým, že "iba sa pripomína" občanom. Všetci určite dobre vieme, čo je myslené tým "pripomínaním sa". V prípade druhého kandidáta už ide priamo o vyzývanie na voľbu konkrétne jeho osoby a to je pravdepodobne priame porušenie zákona. V tejto veci by mala konať obvodná volebná komisia. Ďalšou zaujímavosťou je, že takáto reklama a propagácia iste nie je lacná záležitosť a tak je na mieste otázka, kto to celé financuje a v prípade úspechu kandidáta čo bude za to chcieť. Nikto predsa nebude sponzorovať niekoho bez nejakej protihodnoty. Na druhú stranu je nutné však povedať, že zákon o voľbách do orgánov obcí v podstate nepozná sankcie pre takéto porušenie zákona a preto: síce daný kandidáti porušili zákon, ale zrejme im žiadna sankcia nehrozí. Jediná a asi aj najlepšia sankcia by mohla a mala byť reakcia voliča, že nebude voliť takého kandidáta, ktorý už pred voľbami porušuje zákon a etiku. Ako potom chce riadiť mesto - zákonne a morálne? Na to už musia odpovedať voliči...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign