Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - "Moja reakcia priznám sa, bola nevyšpecifikovaná a unáhlená" - Matej Šalmík

Ako rýchlo  sa veci začnú hýbať keď prebehnú verejnou diskusiou je výborne viditeľné aj  v prípade  pána  Mateja  Šalmíka. Dnes som na súkromný e-mail dostal od neho tento list:

 

Dobrý deň pán Majko,

Týmto spôsobom by som chcel zareagovať na skutočnosti, ktoré ste uviedli v predmetnom článku. Moje vyjadrenia o konštituovaní redakčnej rady boli vami mierne zle pochopené, preto by som rád objasnil, ako som to v skutočnosti myslel (keďže ste ma nekontaktovali, aby ste sa ma na to opýtali).

Dňa 17. decembra 2012 som sa na akcii POMOCNÍČEK stretol s pánom primátorom Tomčanyim a pánom zástupcom primátora Veselickým. Pri komunikácii o bežných témach a statostiach života sa pán zástupca zmienil o zmenách, ktoré čakujú Sereďské novinky v roku 2013. Keďze ma táto téma zaujala, ponúkol som sa mu preto, že by som vedel pomôcť vytvoriť fungujúci koncept, ktorý by zlepšil komunikáciu mesta s občanmi. Detailne na požiadanie tento koncept môžem priblížiť aj vám, ale to nie je predmetom tohto mailu. Zástupca sa ma priamo opýtal, či nechcem pracovať v redakčnej rade SN, s tým, že mal vedomosť, že sa venujem podobnej činnosti v podobe písania blogov. Môj koncept sa mu pozdával a preto som povedal, že v tom nevidím vôbec žiadny problém a s podaním rúk sme túto ústnu zmluvu v prítomnosti dvoch svedkov uzavreli.

Toľko k môjmu doslovnému vyjadreniu "ze som v tom osobne nezaangazovany, ale napriek tomu som dal suhlas" .
Toto moje vyjadrenie nie je o nejakom sebadosádzaní, pretože sám som nemal predtým vedomosť o začatí konštituovania redakčnej rady, takže osobne som sa neuchádzal o členstvo v nej. Takisto je dôležité podotknúť, že aj ústna zmluva je zmluvou a pán Veselický ma do redakčnej rady navrhol po našej dohode, teda forme zmluvy.
To viem takisto dokázať mailom, ktorý som 2. januára posielal pánovi zástupcovi, aby sme si ujasnili ďalšie kroky ohľadom nových SN. Znenie mailu si môžete prečítať v jeho nedávnom článku na seredonline.sk pod názvom "Fakty". Odpoveď na mail z 2. januára prikladám:

odpoveď zaslaná 23. januára 2013, 11:39 hod

Doteraz mám prihlásených 5 záujemcov o prácu v redakčnej rade.
Pripisujem aj Vás. 26.2.2013 o vymenovaní členov rady rozhodne zastupiteľstvo. Ak budete zastupiteľstvom potvrdený, zvolám všetkých menovaných členov a na prvom stretnutí urobíte Vami zamýšľanú prezentáciu.
Veselický

Moja reakcia priznám sa, bola nevyšpecifikovaná a unáhlená, preto si dovolím vysvetliť moje slová, a to konkrétne "To, ze mam byt zajtra vymenovany do redakcnej rady SN, som sa dozvedel dnes"
Je to úplná pravda, len zle vyložená vo vašom článku. Tak, ako väčšina z nás, navrhovaných do redakčnej rady, som sa o zastupiteľstve dozvedel dva dni predtým. Priznávam, zabudol som, že pán Veselický mi v maili z 23.1.2013 písal konkrétny dátum. No to nič nemení na mojom vyjadrení, že o voľbe som sa dozvedel tak, ako som napísal. Podotýkam o voľbe, nie o tom, že som do redakčnej rady navrhnutý. V komparácii s mailami, ktoré zverejnil pán zástupca vo vašom médiu, je preto môj záujem nespochybniteľný.

Milý pán Majko. Je mi jasné vaše rozhorčenie, no faktom zostáva, že som nikdy nespochybnil priebeh konštituovania, či samotnú voľbu. Je prejavom demokracie, že SN majú konečne, podľa môjho názoru, veľmi slušnú redakčnú radu, ktorá bola zákonnými prostriedkami navrhnutá a zvolená. Vám, aj ostatným kandidátom, bolo umožnené vystúpiť a povedať svoju víziu a návrhy. Ja som sa žiaľ kvôli školským povinnostiam nemohol zúčastniť, ale večer predtým som poslal pánovi Veselickému správu s mojou víziou, ktorú mal doručiť poslancom.

Bol by som rád, a určite aj vy, keby ste tento mail zverejnil na stránke seredonline.sk v plnom znení. Zároveň verím, že sa tým celá situácia vysvetlí. Ak máte záujem o ďalšie informácie, prosím kontaktujte ma mailom alebo na čísle 0915162290.

Zároveň by som sa chcel opýtať vás, ale aj čitateľov. Kde je vlastne jadro problému predmetnej veci? V mojich vyjadreniach, alebo v ich zlom vyložení bez toho, aby ste sa opýtali, ako to človek myslel? Ak chceme udržať konštruktívnu debatu a úroveň, nemali by sme vyrábať kauzy tam, kde nie su. Nemám pocit, že ste ma nejakým spôsobom obvinili, či urazili, no neviem, či moja účasť na celej veci je natoľko zaujímavá, aby ste o tom napísali taký rozsiahly článok.

S úctou a prianím všetkého dobrého,

Matej Šalmík

 

Pán Šalmík, ako je u nás už 5 rokov zvykom, e-mail autora uverejňujeme v plnom znení  a bez akýchkoľvek úprav. Nakoľko ho adresujete mne osobne, dovolím si iba niekoľko poznámok:

- píšete  "Moje vyjadrenia o konštituovaní redakčnej rady boli vami mierne zle pochopené"   - pan Šalmík v diskusii ste pánovi  Sklenárovi napísali doslovne:  "To, ze mam byt zajtra vymenovany do redakcnej rady SN, som sa dozvedel dnes ;) Ale presviedcat vas o tom, ze som v tom osobne nezaangazovany, ale napriek tomu som dal suhlas, je asi zbytocne, vy si aj tak pojdete svoje :)"  - prosím, nesnažte sa Vaše jasne formulované verejné vyjadrenia ospravedlňovať  spochybňovaním  chápania iných. Napísali ste to dostatočne jasne, zrozumiteľne a ani teraz by som Váš výrok nechápal inak, ako predvčerom.

- ďalej vo svojom liste píšete - citujem:  "Moja reakcia priznám sa, bola nevyšpecifikovaná a unáhlená, preto si dovolím vysvetliť moje slová, a to konkrétne "To, ze mam byt zajtra vymenovany do redakcnej rady SN, som sa dozvedel dnes"  - pán Šalmík,  toto  Vaše vyjadrenie a vysvetlenie smerujete nesprávnemu adresátovi. Podľa mňa správnou osobou je  viceprimátor mesta - tomu, občanom mesta a možno ešte poslancom  MsZ  je potrebné vysvetľovať to, prečo ste svojimi verejnými výrokmi  spochybnili  dôvodovú správu  a v podstate regulérnosť voľby redakčnej rady. 

Pán Šalmík, noviny vychádzajú z faktov v danej dobe dostupných a preukázateľných. Koniec koncov sú uverejnené a všetko je citované. Spochybnenie toho je teda veľmi ťažké - inak by k tomu predsa došlo. Jediný,  koho výroky  boli verejne spochybnené  ste  Vy a to v materiáli  Ľubomíra Veselického  FAKTY.

- trošku ma zaráža, no vo vzťahu k Vašej osobe neprekvapuje  nasledovné - znovu citujem:  "Je to úplná pravda, len zle vyložená vo vašom článku."      - nuž, keďže nechcem z tohto  robiť senzáciu -  nebudem  túto časť  Vášho vyjadrenia radšej  komentovať.

- snáď ešte niečo k tomuto:  "Kde je vlastne jadro problému predmetnej veci? V mojich vyjadreniach, alebo v ich zlom vyložení bez toho, aby ste sa opýtali, ako to človek myslel?"  - pán Šalmík, keď  v budúcnosti budete niečo vo vzťahu k občanovi riešiť z pozície policajta  (rozhodnutie či niečo iné)  a podpíšete sa pod to svojim menom, aj tam bude potrebné pýtať sa Vás, ako ste to mysleli?

Pán Šalmík,  na záver - nuž, ako by som to povedal. Snáď si pomôžem tentokrát vlastným citátom z diskusie s Vami: 

"Pan Salmik, zle a este raz zle! Vas vyklad demokracie a prava pravdepodobne zodpoveda Vasim skusenostiam, ambicioznosti a pocitu ze stale chcete mna porazit. Uz sme to tu mali pod clankom o FB od Vasho brata. Nie je to dobra cesta."


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign