Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - "Mokré topánky, ošpliechané oblečenie - kde sa stala chyba?" - ANKETA

Miloš MajkoDátum17. 02. 2012 23:14:38TémaRedakčná pošta
200

V súvislosti s dnešnou situáciou na chodníkoch a cestách, nám do redakčnej pošty príšiel  e-mail  od čitateľa  Jozefa. Hovorí o podmienkach  - kvalite odtoku vody do kanalizácie priprechode  pre chodcov  na križovatke pri Hutníku. Pre lepšie pochopenie situácie, sme na miesto išli s fotoaparátom.

Už 5 minútová prítomnosť  jasne dokazuje stav, ktorého výsledok  chodci musia riešiť. Výrazný fotoaparát vodiči registrovali, no i tak chodci museli stáť dosť ďaleko od cesty, aby neboli ošpliechaní. Z väčšej vzdialenosti však situácia bola iná. Nie každý chodec si mláku uvedomí a nie každý vodič stihne ubrzdiť či mláke sa vyhnúť.

Pre úplnosť dodávame, že prechod pre chodcov bol nedávno rekonštruovaný.

E-mail Jozefa:

- - -

Ak dovolíte, začnem trocha v minulosti:

„09. 06. 2011   20:43:21   Doprava

Dnes sa začali úpravy povrchu vozovky v okolí svetelnej križovatky pri hoteli Hutník. Semafóry sa vypli a počas dopravnej špičky premávku riadia policajti. O vysvetlenie celej rekonštrukcie sme požiadali zástupcu primátora mesta Sereď p. Ľubomíra Veselického.

Následne vyslovil v užšom kruhu svojho tímu aj názor na potrebu úpravy povrchu križovatky pri hoteli Hutník. Dôvody boli jasné. Povrch križovatky najmä zo smeru Sládkovičovo bol veľmi zdeformovaný. Ak bolo v záujme vedenia mesta umožniť vodičom motorových vozidiel bezpečný a "nerozkolísaný" prejazd cez celé mesto, úprava povrchu tejto križovatky bola jednoducho potrebná.“

Ďalší článok, ktorý pojednáva o spomínanej križovatke:

http://www.seredonline.sk/clanky/pokus-o-vyrovnanie-asfaltu/

A teraz, prečo vlastne o tom píšem:

Dnes som sa po dlhšom čase dostal do Serede. Po prechádzke mestom som bol nútený prejsť cez prechod pre chodcov pred Hutníkom.

Neviem kolkí z Vás cez tento prechod v tieto dni chodia, ale mne to neprišlo ako prechod pre chodcov, skor ako prekážková dráha pre ženistov, spojená s vodnou priekopou. Priamo na „zebre“ od Hutníka sa nachádza na vozovke zhruba 8 – 10 cm vody. A práve pre túto vodnú priekopu sú nútení chodci prechádzať cez tento prechod zhruba 1 – 2 metre od „zebry“.

Ani si nechcem pripustiť, že by sa na tom mieste nachádzal policajt, ktorý sa v ten deň špatne vyspal. To by bola úroda.

A čo na to „otcovia mesta“?

Jozef

- - -

Aké sú vaše skúsenosti môžete napísať do diskusie a o tom či má čitateľ pravdu, hlasovať v  ANKETE.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign