Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty : Pietny akt si zaslúži úctu a posvätnosť II.

Miloš MajkoDátum01. 03. 2012 23:21:01TémaRedakčná pošta

Dnes sme do redakcie mimo iné dostali  e-mail od čitateľa Vladimíra, ku ktorému si považujem za povinnosť zaujať stanovisko.

Najskôr však e-mail:

"Vážená redakcia, som veľmi rád, že môj článok bol uverejnený a strhla sa pod ním diskusia. Čomu však nie som rád je, že táto diskusia možno začala napĺňať skutkovú podstatu trestného činu ohovárania a ako píše p. Majko - čitateľ bez osobnej skúsenosti s pohrebnými službami nevie, kde je pravda. Bolo by preto vhodné článok odstrániť, keďže diskusia pod ním neobjasňuje daný incident - iba diskredituje konkurenciu, keďže mám pocit, že všetky príspevky smerujú z prstov Memorie. Ešte raz vďaka za uverejnenie..len škoda, že sa neozvali ľudia, ktorí incident videli. Ďakujem, ostávam s pozdravom. Váš verný čitateľ. vladimir"

 

Ďakujeme čitateľovi, no žiaľ, musíme zaujať stanovisko, ktoré by malo byť vnímané racionálne a s braním zreteľa na fakt, že  SOL sú novinami a nie hobby stránkou.

Redakčný systém prirodzene dodatočné úpravy technicky v princípe  umožňuje, no ako poznajú pravidelní prispievatelia, nie je táto možnosť využívaná, resp. je zablokovaná. Asi sa spýtate - prečo?  Nuž, v minulosti sa síce papierové noviny  využívali aj na iné účely ako len na čítanie, no my to nechceme dovoliť ani v elektronických. Držíme sa toho a je to tak dané od ich vzniku, že keď raz materiál vyjde, nie je ho možné stiahnuť a po 4 hodinách už ani meniť. Ak by sme toto pravidlo nedodržiavali, tak by raz nevyhnutne nastala situácia, ktorá by vyústila do  likvidácie samotných novín. Podľa individuálneho rozhodnutia či už autora článku alebo admina, by mohla byť takpovediac manipulovaná história. A noviny, ako sme už niekoľko krát povedali, sú aj akousi kronikou  a súborom toho, čo sa v meste udialo.

Takáto prax je samozrejmá aj u printových médií. Nie je predsa možné stiahnuť  vydaný a rozpredaný náklad napr. z minulého týždňa. Je možné uverejniť opravu  (odôvodnené prípady) a pod., no nie článok odstrániť.

A pripomínam, že archív non stop online dostupný je a po rokoch bude stále viac nenahraditeľným zdrojom informácií ďalších generácií.  Niečo podobné je aj s diskusiou.

Ako Vladimír napísal, akosi sa to zamotáva a to môže byť čas napríklad na obmedzenie diskusie, na ďalšie upozornenie na prípadné riziko právnych problémov a pod.  Ja sa v súčasnej situácii prikláňam k obmedzeniu diskusie. Pri predchádzajúcom i pri tomto materiáli.

Verím však, že čitatelia budú natoľko  korektní, že pochopia  dôvody. Nejde nám  o polarizovanie spoločnosti a už vôbec nie o to, aby boli nezmyselným útokom vystavované či už firmy alebo súkromné osoby.

Ďakujeme za pochopenie.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign