Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - reakcia viceprimátora na článok pod titulom " Dementi"

Miloš MajkoDátum27. 10. 2010 21:39:28TémaRedakčná pošta

Viceprimátor mesta Mgr.Peter Rampašek nás e-mailom požiadal o uverejnenie reakcie k článku Bc. Ľubomíra Veselického, nakoľko podľa neho z predmetného článku nie sú jasné postupy pri udeľovaní ocenenia mesta. Reakciu uverejňujeme bez akýchkoľvek zmien. - - - Návrh na ocenenie môže podať obyvateľ mesta starší ako 18. rokov alebo organizácia pôsobiaca na území mesta v priebehu roka písomne na oddelenie vnútornej správy Mestského úradu vždy do 30. septembra kalendárneho roka. Viac na : http://www.sered.sk/data/2_samosprava/vzn/2004/200401.pdf MsÚ, po overení či žiadosť bola podaná v termíne do 30.9.2010 a či obsahuje všetky náležitosti stanovené VZN 4/2006 , predloží ju na prerokovanie dočasnej komisii pre udeľovanie ocenení mesta Sereď, ktorú schvaľuje Mestské zastupiteľstvo na riadnom zasadnutí konanom pred 30. septembrom kalendárneho roku. Komisia v spolupráci s odd. vnútornej správy MsÚ predloží návrhy na decembrové zasadnutie Mestského zastupiteľstva, ktoré rozhodne o udelení ocenení, ktoré sa odovzdajú na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva. Mestské zastupiteľstvo v Seredi môže /nie primátor Serede / podľa Štatútu mesta Sereď v zmysle § 35 udeliť „Cenu primátora Mesta Sereď“. V iných mestách Cenu Primátora udeľuje ocenenie len primátor po vlastnom uvážení. V konkrétnom prípade: 1. Návrh na ocenenie OR PZ pána Kamenára v tomto roku podal 12. 5.2010 okresný riaditeľ policajného zboru v Galante pán Németh. 2. Tento návrh mu schválil Krajský riaditeľ PZ pán Stanko 3. Návrh prijalo oddelenie vnútornej správy MsÚ poštou 14.5.2010 4. Policajný zbor si pravdepodobne vyhodnotil popísaný stav ako schválený návrh pre oceňovanie policajtov na Deň polície júni 2010. 5. Ale schvaľovací proces podľa popisu hore je iný, len Mestské zastupiteľstvo udeľuje väčšinou prítomných poslancov Cenu primátora Mesta Sereď 6. Ocenenie sa udeľuje sa po schválení až na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Seredi , kde za Cenu primátora patrí ocenenému: listina, (ďakovný list) s podpisom primátora a peňažnou odmenou vo výške 67 € pre jednotlivca . O udelení Ceny primátora mesta sa vedie zápis v Pamätnej knihe mesta Sereď. Preto som diskrétne, pánovi Kamenárovi po vyvolaní na ocenenie pred policajnými predstaviteľmi okolitých štátov, počas Dňa polície oznámil, že nemám pre neho ocenenie, pre horeuvedený postup . Doteraz, pán Kamenár nemá žiadne ocenenie a v zmysle VZN 1/2004 musia rozhodnúť poslanci v komisií a potom na rokovaní zastupiteľstva. Pretože návrh bol podaný, je potrebné rozhodnúť o ocenení so všetkým, čo k oceneniu patrí. Na Deň polície do Trnavy som išiel na požiadanie pána primátora , lebo on sa z pracovných dôvodov nemohol zúčastniť. Peter Rampašek


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign