Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - "Vôbec sa nečudujem, že je v celom meste špina" - ODPOVEĎ

199

Najskorej malá rekapitulácia:

Do redakcie sme dostali e-mail so zaujímavým postrehom:
-
Dobrý den pan Majko,
prosím Vás o informáciu, kedže nebývam tu dlho a neviem kto ma na starosti údržbu ciest v meste. Vy znalý pomerov mi asi poradíte.
Ide o nasledovné: napadlo trochu snehu a už vybehli nejakí koumáci posýpat kameňom cesty, preboha kto to kedy videl ved ten kameň zo seredských ciest nezmizne nikdy, z roka na rok sa to len kumuluje , ničia sa pneumatiky aj autá a to nehovorím, že sa nedá chodit po tom kedže chodníky aj tak na mnohých miestach chýbaju.
Ako by vypadala Bratislava keby tam sypali na cesty kameň???
Teraz ked na to napadne další sneh aký to malo význam? Kameň je dole.
Nehovorím o tom, že pri Meandri je aj tak úbohá vybitá cesta po ktorej sa nedá isť viac ako 20km. A ten kúsok novej cesty pri domoch už druhý rok čo tu bývam v marci zametám do podrobna, pretože neni toho kto by ten kameň zobral na jar. Ked môžu solit inde tak Sered by to prežila tiež.
Paradox je, že ten kamen na jar nikomu nechýba to je taký lacný?
Vôbec sa nečudujem, že je v celom meste špina, a to chce len zobrať metlu a lopaty , čo je najlacnejšia záležitosť.
Ďakujem za informáciu s pozdravom Eva

-

O čo ide, sme sa večer pozreli v centre mesta. Stačilo prezrieť asi 50m dlhý úsek. Z neho niekoľko fotografií. Podobné by boli po celom meste. Autom jedna trasa okolo železničnej stanice a cez centrum na Trnavskú. Výsledok - zbytočne dokumentovať, všade zhruba rovnako.

- - -

Odpoveď MsÚ:

Dobrý deň.
k Vášmu e-mailu, zaslanému na odd. životného prostredia MsÚ dňa 12.12.2010 vo veci posypu komunikácií po vzájomnej dohode s týmto oddelením zasielame z oddelenia investičnej výstavby MsÚ v priloženej odpovedi bližšie informácie k tejto problematike.
Príjemný deň praje
Ing. Vladimír Práznovský, vedúci OIV MsÚ Sereď
kl. 256, mob. 0907 983608

- - -

Vážená pani Kellnerová,
k Vášmu e-mailu, zaslanému na odd. životného prostredia MsÚ dňa 12.12.2010 po vzájomnej dohode s týmto oddelením zasielame bližšie informácie z oddelenia investičnej výstavby. Vami uvádzaný posyp komunikácií je súčasťou zimnej údržby, ktorú vykonáva pre mesto zmluvný dodávateľ TECOM, s.r.o., Sereď. Úlohou zimnej údržby komunikácií je zmierňovanie závad v ich zjazdnosti a schodnosti spôsobených poveternostnými podmienkam tak, aby sa vytvorila možnosť bezpečného používania, prispôsobeného ich stavebnému stavu, poveternostným podmienkam a ďalším
okolnostiam, ktoré môže užívateľ predvídať.
Vykonáva sa tak, že pri hrúbkach napadnutého snehu nad 5 cm sa tento odhŕňa na okraj cesty, resp. chodníka, pri väčších vrstvách sa zabezpečuje zrovnávanie utlačenej vrstvy snehu. Proti šmykľavosti ujazdenej vrstvy a pri poľadovici sa na zvýšenie drsnosti šmykľavého povrchu používa posyp inertným materiálom – drobným kamenivom, resp. iným vhodným materiálom. V našich klimatických podmienkach so zmenami teplôt, pohybujúcimi sa okolo bodu mrazu, sa využíva na urýchlenie rozpúšťania utlačenej snehovej a ľadovej vrstvy zmiešaný posyp zmesou kameniva a soli, prípadne čistou soľou. Použité technológie sú štandardné a pre mesto cenovo prijateľné. Po skončení zimného obdobia sa vykonáva čistenie komunikácií od zvyškov posypového materiálu Vami uvádzaný prípad Kukučínovej ulice je špecifický. Komunikácie, spevnené plochy i zeleň pri nových bytových domoch sú stále vo vlastníctve investora rozostavaného sídliska Meander pri Bille, ktorý ich bude postupne odovzdávať mestu. Doteraz k riadnemu odovzdaniu v zmysle
pôvodnej zmluvy nedošlo. Napriek tomuto stavu mesto vo verejnom záujme zimnú údržbu v tejto lokalite zabezpečuje.
Rekonštrukcia betónovej cesty a výstavba chodníka pri nej je súčasťou stavebných objektov rozostavaného sídliska, čo je dôvodom, prečo mesto nezaradilo túto komunikáciu do plánu opráv miestnych komunikácií vo vlastnej réžii.
V súčasnosti je pokračovanie výstavby z dôvodov na strane investora prerušené. Investor však na rokovaní s mestom deklaroval záujem vo výstavbe sídliska pokračovať. Na aktuálny stav v týchto vzťahoch budeme reagovať pri návrhoch opráv komunikácií na rok 2011.
S pozdravom
Vladimír Práznovský
OIV MsÚ Sereď


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign