Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyhrá v Šintave právo alebo arogancia moci ? Kauza "Rada školy".

Miloš MajkoDátum11. 07. 2017 12:32:47Témaobec Šintava
200

Šintava  /  Posledné rokovanie Obecného zastupiteľstva sa nieslo v atmosfére preberania niekoľkých závažných tém. Jednou z nich bola rada školy, legálnosť delegovaných zástupcov za zriaďovateľa, teda obec.

Na jednom z predchádzajúcich zastupiteľstiev sa mi situácia javila tak, že poslanom OZ išlo o dodržanie litery zákona a preto uznesením poverili jedného z poslancov  v mene Obecného zastupiteľstva požiadať Okresnú prokuratúru o prešetrenie zákonnosti. Na základe tejto požiadavky Okresná prokuratúra vydala stanovisko, v ktorom konštatuje, že starosta obce konal nezákonne. Tým, že do rady školy delegoval členov za zriaďovateľa on sám. Toto podľa stanoviska Okresnej prokuratúry prináleží poslancom OZ a teda stanovisko orgánu dozorujúceho zákonnosť je jednoznačné. V rade školy v minulosti bol v minulosti za zriaďovateľa legálne zvolený iba jeden člen. Protizákonne v rade školy podľa Okresnej prokuratúry pôsobia jej členovia PaedDr. Paulína Krivosudská (učiteľka), Janka Tóthová (pracovníčka obecného úradu), Mária Vedrödyová (kontrolórka).

Týmto je jasne a zrozumiteľne povedané, že všetky rozhodnutia školskej rady na základe tvrdenia  Okresnej Prokuratúry sú de facto s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote neplatné. O to viac ma prekvapil postoj nielen starostu obce ale hlavne niektorých poslancov , ktorí evidentne hľadali cestu ako stanovisko prokuratúry, na ktoré tak dlho čakali spochybniť.  V tomto smere ma najviac prekvapil poslanec OZ  JUDr. Slavomír Klokner, ktorý riešil jednu z možností aby sa Obecné zastupiteľstvo odvolalo voči stanovisku prokuratúry, lebo bolo rozdielne od stanoviska Ministerstva školstva. (pozri priložený videozáznam) Možno by bol  jeho postoj pochopiteľný pokiaľ by však nebol záznam dokazujúci Kloknerove vyjadrenia z predchádzajúceho zastupiteľstva. Keď ešte nebolo známe stanovisko prokuratúry. Vtedy prezentoval názor, že stanovisko prokuratúry bude pre poslancov záväzné. Podobný názor mal aj starosta obce Miroslav Holička. (pozri priložený videozáznam)  Keď bolo stanovisko Okresnej prokuratúry známe a nezodpovedalo ich predstavám, názor na vec veľmi rýchlo zmenili. Že ho zmenil starosta, ktorý konal nezákonne, sa nečudujem. Ale že ho zmenil poslanec Obecného zastupiteľstva s právnickým vzdelaním a titulom JUDr. Je pre mňa nepochopiteľné, pretože základom práva je poučka „z nepráva nemôže vzniknúť právo“, čo v tomto prípade ako vidieť aj z ostatných vyjadrení poslanca Kloknera nehrá úlohu. Zdá sa mi divné, že poslanci OZ si od prokuratúry vyžiadajú stanovisko a potom hľadajú možnosti, ako ho nerešpektovať. Nepripomína to Kocúrkovo?

Starosta obce sa odvolával ohľadom delegovania do rady školy na mesto Sereď. Či mal pravdu, pozrite si video. Klamal starosta Holička poslancov OZ a občanov ohľadom mesta  Sereď?

Zdôrazňujem, že nezostrihaný videozáznam z rokovania  OZ je uverejnený pod iným článkom. Čitateľ a divák si tak  môže urobiť názor a kontrolu, či zostrihané video nie je manipulované.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign