Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyjadroval sa Bc.Ľubomír Veselický za mesto a v mene primátora?

200

Iba pred niekoľkými dňami sme čitateľov  SOL informovali o mestským zastupiteľstvom schválenom  VZN zakazujúcom požívanie alkoholu na verejných priestranstvách. Toto  VZN oprávnene vyvolalo  výrazný rozruch nielen na  SOL, ale aj v ďalších médiách, ktoré sa tejto našej kuriozite venovali. Zástupca primátora mesta  Bc. Ľubomír Veselický poskytol médiám pozoruhodné vyjadrenie, ktorého obsah  sme podrobnejšie rozobrali v článku:  http://www.seredonline.sk/clanky/bude-vyrok-viceprimatora-nebezpecnym-precedensom-v-nasom-meste/    Pre jedinečnosť samotného obsahu vyjadrenia viceprimátora mesta, sme sa  rozhodli spýtať sa primátora mesta, či sa jedná o oficiálne stanovisko  Mesta  Sereď a jeho osoby, alebo ide výlučne o vyjadrenie osoby  Ľubomíra  Veselického. 

Komunikáciu s primátorom mesta  ing. Martinom Tomčányim prinášame:

From: reporter24
Sent: Friday, March 22, 2013 1:59 AM
To: Primátor mesta Sereď
Cc: majko
Subject: stanovisko k vyjadreniu

Vazeny pan Ing. Martin Tomcanyi,

iste  Vam ako primatorovi mesta  Sered neunikli  verejne vyjadrenia Vasho zastupcu  a hovorcu pana  Bc.Lubomira  Veselickeho v suvislosti s  VZN o zakaze pozivania alkoholickych napojov na verejnych priestranstvach. Mimo ine, sa  pan viceprimator pre media verejne vyjadril nasledovne:

"Neviem si predstaviť mestského policajta, ktorý by išiel pokutovať kňaza za to, že si pri omší usrkol vína"

Vzhladom k tomu, ze predmetne  riadne schvalene a platne VZN v  texte hovori:


§ 3
Zákaz požívania alkoholických nápojov
1) Požívanie alkoholických nápojov je zakázané :

d) v priestoroch a areáloch miest určených na vykonávanie náboženských obradov a vo vzdialenosti do
50m od nich, a to denne od 06,00 hod. do 04,00 hod. nasledujúceho dňa.

§ 5
Protiprávne konanie
1)Priestupku proti verejnému poriadku podľa § 48 zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších
predpisov (ďalej len „zákon o priestupkoch“) sa dopustí ten, kto poruší povinnosti ustanovené týmto nariadením, ak sa takým konaním ohrozí alebo naruší verejný poriadok. Za tento priestupok možno uložiť pokutu do 33 Eur.

sa pýtame  Vas ako predstavitela a statutara mesta  Sered, ci sa jedna o oficialne stanovisko vedenia mesta  Sered a  Vas ako primatora.

Dakujeme za Vasu odpoved.

Za  SOL s uctou
Milos Majko
--
reporter24 - nezavisle sukromne internetove noviny a internetova televizia

http://www.reporter24.sk
ISSN 1338-032X

rescueonline.sk | seredonline.sk |

 

Dnes ráno sme dostali nasledovné vyjadrenie primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho:

dobrý deň pán Majko,
viceprimátor je hovorcom mesta a nesie plnú zodpovednosť za svoje vyjadrenia rovnako ako ja za svoje. Nevidím dôvod komentovať vyjadrenie viceprimátora.
Ing. Tomčányi, primá
tor mesta
 
 
- - -
Nakoľko však vo svojom vyjadrení pán primátor na položenú otázku neodpovedal, voju otázku sme zopakovali:
 

Dobry den pan primator,

dakujem za Vasu odpoved, no musim povedat, ze ma nijako neuspokojila co do konkretnosti. Inak povedane, neodpovedali ste na polozenu otazku.

Neziadal som od Vas stanovisko k tomu, ci pan hovorca mesta nesie plnu zodpovednost za svoje vyjadrenia, ale ci je jeho vyjadrenie oficialnym stanoviskom Mesta Sered a Vas, ako osoby primatora mesta.

Ide o mimoriadne zavazne vyjadrenie, preto verim, ze pochopite nevyhnutnost konkretizacie predmetneho stanoviska a stotoznenia sa s nim, pripadne distancovania sa od neho.

Na SOL sa chceme vyhnut nepresnym vyjadreniam, pripadne vyjadreniam, ktore by siroka citatelska verejnost mohla chapat nejednoznacne ci matuco.


Dakujeme.

Za SOL s uctou, Milos Majko

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign