Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"Z otázok poslanca smerovaných na viceprimátora a hovorcu mesta sa stal kvíz." - poslanec Michal Hanus o komunikácii s viceprimátorom Veselickým

Sereď   /   Lekciu kultúry prejavu a efektívnej komunikácie od pána viceprimátora mali možnosť pocítiť poslanci na vlastnej koži. Nedávno prišlo k poškodeniu teplovodného potrubia, v dôsledku výkopových prác. Z toho dôvodu vzniklo pre občanov viacero obmedzení. Toto ale nebol jediný prešľap firmy vykonávajúcej výkopy. Preto som sa dňa 3.12.2016 spýtal poslanca, viceprimátora mesta a hovorcu v jednej osobe, či bude firma, ktorá výkopy vykonáva znášať nejaké sankcie zo strany mesta, aký bude ďalší postup a či budú vyvodené dôsledky. Na počudovanie odpoveď znela: „ Sme na tom rovnako, to isté zaujíma aj mňa“. Pýtal som sa preto ďalej, kto o tom rozhodne. Z otázok poslanca smerovaných na viceprimátora a hovorcu mesta sa stal kvíz. „No schválne, či na to prídete aj sám“. Reagujem teda: „typovanie a dohady bokom. Zrejme primátor. Ste jeho zástupcom a hovorca mesta. Ak by sa pýtali médiá, akú odpoveď dostanú? Ponesú teda zodpovednosť? Akú?“ Posledná odpoveď viceprimátora bola v zmysle, že som uhádol, že médiá dostanú odpoveď po jeho rozhodnutí a poslanci sa to dozvedia o 115 hodín na zastupiteľstve. Ďalej som neriešil. Pomyslel som si svoje a hovorím si, takto má komunikovať viceprimátor s kolegom poslancom? Počkal som si na zastupiteľstvo, kde s podobným problémom vystúpila kolegyňa poslankyňa, ktorej skúsenosť s pánom hovorcom postúpila ešte na vyšší level. Prečo? Pre toto. Aj pani kolegyňa si plnila svoje povinnosti a ako zvolená poslankyňa sa pýtala na veci, ktoré trápia občanov. Namiesto odpovede na otázku, či bude firma sankcionovaná sa dočkala odpovede, že sa dozvie na zastupiteľstve. Samozrejme, toto nebola odpoveď na otázku, na ktorú sa pýtala a dotazovala sa ďalej. Pán hovorca sa nezaprel a s chladnou hlavou, tak isto zvolenej poslankyni ako bol zvolený aj on odpísal niečo v tom zmysle, že v budúcnosti odpoveď, ktorú bude od pána hovorcu očakávať si má napísať sama a on už len rozhodne, či sa pod ňu podpíše, alebo nie. A aby toho nebolo málo, tak sme si mohli na stránke SN už 2.12.2016 mimo iného prečítať vyjadrenie hovorcu mesta, toho istého, s ktorým sme komunikovali, že za takéto poškodenie je možné uložiť pokutu do 33000,-€. Som rád, že po zastupiteľstve sa mediácie ujal primátor a verím, že na jeho slová pán viceprimátor nezabudne, keď bude v budúcnosti odpovedať poslancom.

Ozajstná kultúra prejavu, ochota odpovedať a komunikovať s poslancami, irónia a sarkazmus. Takto to celé zhrniem. Ironicky.

Zdroj: FB


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign