Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Záleží nám na ľuďoch, záleží nám na svete! - do zbierky pre deti vo vojnovej časti Ukrajiny sa zapájajú aj dve naše ZŠ

159

Lučenec / Sereď     |     Pod touto myšlienkou Súkromné gymnázium z  Lučenca začalo organizovať humanitárnu nepeňažnú zbierku určenú ľuďom v oblasti východnej Ukrajiny -  Donecka, teda tam, kde už dlhšiu dobu trvá v podstate vojnový konflikt. Účelom zbierky je aspoň čiastočné zmiernenie ich utrpenia. V danej lokalite podľa medializovaných informácií dostatočne nefunguje doprava, Ukrajinský štát nevypláca dôchodky, kolabuje zásobovanie oblasti potravinami a deti nechodia do škôl. A práve hlavne o deťoch by to malo byť.

Z plagátiku Súkromného gymnázia v Lučenci vyberáme informácie, na čo by mala byť zbierka zameraná.

Použité resp. nadbytočné veci v použiteľnom stave:

- zimné oblečenie (teplé svetre, vetrovky, kabáty, nohavice, teplé spodné prádlo, čiapky, šály, rukavice, teplé ponožky a pod.)

- teplá obuv

- deky, spacie vaky, stany

- variče na tuhé palivo, ohrievače, baterky, sviečky a pod.

- autolekárničky, obväzy, čaje, vyživové vitamínové doplnky (lieky nie!)

- trvanlivé potraviny (nenačaté a v dátume spotreby - napr. konzervy, cestoviny, práškové polievky, hotové práš. jedlá, cukor, soľ, trvanlivé mlieka a pod.)

- detské výživy, kojenecká strava, sunar, trvanlivé detské kaše, plienky a pod. (nenačaté a v dátume spotreby)

- doma mnohým ležia staršie už nepoužívané notebooky, tlačiarne, web kamery - netreba načo písať na čo sú potrebné takéto veci. Nie je dôležité, že sú pomalšie, ale že je možno prostredníctvom nich komunikovať a prenášať do sveta pravdivý obraz života ľudí na východe Ukrajiny.

 

Prosba pre darcov: prosíme čisté darované veci prinášať roztriedené podľa druhu, podľa možnosti zabalené v papierových (nie plastových) vreciach s hmotnosťou max. do 10 kg.

V prípade záujmu mená darcov zverejníme na SOL.

Všetkým darcom vopred ďakujeme za umožnenie zrealizovať súkromnú humanitárnu pomoc v núdzi a ohrození.

 

Propozície nepeňažnej zbierky: Organizátor zbierky - Súkromné gymnázium, Gemerská cesta č. 1, Lučenec

Základná škola J.A. Komenského a Cirkevná škola Cyrila a Metoda v Seredi v spolupráci s OZ Občan rozhodni a našim médiom sa k zbierke pripája.

Zbierka bude trvať do 18. decembra 2014. Po tomto dátume, prípadne medzi sviatkami budú vyzbierané veci privezené do Lučenca, odkiaľ začiatkom januára 2015 budú spoločným kamiónom prevezené na východnú Ukrajinu - oblasť Doneck.

Nakoľko sa do zbierky v Seredi zapojili najmä základné školy, radi by sme ju smerovali na pomoc najmä deťom. Preto nezabudnime na tých najmenších, skúsme pozbierať funkčné zachovalé hračky, ktoré už doma nepotrebujeme, alebo naše deti omrzeli a detské oblečenie, z ktorého už vyrástli a pošlime ich deťom trpiacich vojnou, ktorú sme my na šťastie doteraz na vlastnej koži nespoznali.

V mene ZŠ J.A.Komenského, Cirkevnej školy Cyrila a Metoda v Seredi a OZ Občan rozhodni darcom srdečne ďakujeme.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign