Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Zasadalo združenie nezávislých internetových médií INFOSLOBODA

Miloš MajkoDátum26. 10. 2012 22:04:37TémaINFOSLOBODA
200

Množstvo telefonátov a e-mailov zo strany záujemcov o vstup de  Asociácie nezávislých internetových médií  INFOSLOBODA  zakladajúcich členov  donútil stanoviť pravidlá prijatia do asociácie. Členovia sa zhodli na pravidlách, ktoré by mali byť určitým predpokladom transparentnosti samotného o členstvo sa  uchádzajúceho média a toho, kto za médiom stojí. Viac v nasledujúcich informáciách.

5. októbra sa v Bratislave konalo stretnutie zakladateľov združenia INFOSLOBODA - Asociácie nezávislých internetových médií. Účastníci stretnutia pozitívne hodnotili mediálny ohlas vzniku INFOSLOBODY (Rádio Lumen, denník Sme, TASR, Slovenský rozhlas), na základe ktorého sa hlásia ďalší záujemcovia o členstvo. Boli odsúhlasené podmienky prijímania nových členov.


Člen združenia INFOSLOBODA:

1. súhlasí s cieľmi združenia ako boli sformulované na zakladajúcom stretnutí: podpora transparentnosti obecných samospráv a slobodnej výmeny názorov medzi občanmi
2. prevádzkuje neanonymný web - na 1 klik z úvodnej stránky je dostupná informácia o prevádzkovateľovi internetového média - meno, priezvisko, telefón a email
3. používa nezávislý audit návštevnosti svojej stránky - počítadlo TOP.CZ na úvodnej stránke
4. venuje sa aj téme samosprávy obcí a miest - uverejní minimálne 1 autorský článok mesačne na tému obecnej/mestskej samosprávy
5. pravidelne aktualizuje obsah svojho média - uverejní minimálne 1 autorský ćlánok  týždenne
6. vytvára priestor pre diskusiu - k článkom existuje možnosť diskusie
7. solidarizuje sa s ostatnými členmi združenia INFOSLOBODA, zdieľa spoločný obsah, podieľa sa na spoločných projektoch a pod.
8. preukazuje sa logom INFOSLOBODA - umiestni logo združenia na úvodnej stránke s odkazom na doménu infosloboda.sk

Po splnení uvedených podmienok sa záujemca stáva členom združenia INFOSLOBODA a jeho logo a odkaz na jeho web sa zverejnia na stránke infosloboda.sk


Bola tiež definovaná rámcová činnosť združenia INFOSLOBODA:

1. zdieľanie obsahu - ponúknutie na zdieľanie a preberanie článkov pre publikáciu na vlastnom webe
2. účasť na projektoch združenia
3. vzájomné zastupovanie a koordinácia činnosti, súčinnosť pri informačných kampaniach
4. komerčná činnosť - zdieľanie inzercie lokálnych výrobcov na všetkých členských weboch združenia

V Bratislave, 5. októbra 2012
Za zakladateľov: Miloš Majko, Oto Pšenák, Juraj Smatana


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign