Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Zastupitelstvo v stredu: "ako mohol konateľ MsBP konať v rozpore so zásadami hospodárenia mesta, stanovami MsBP a platnými zákonmi."

Na zastupiteľstve dňa 22.06.2017 predložila pani poslankyňa Vydarená návrh na kontrolu, ktorú mala vykonať hlavná kontrolórka mesta na MsBP. Jednalo sa o konanie konateľa MsBP, konkrétne o dodatky k zmluvám, ručenie za pôžičku energetike a iné. V rozprave o tomto návrhu vystúpil aj viceprimátor mesta a poslanec pán Bc. Veselický : „Podporím tento návrh a som presvedčený že pani kontrolórka bude mať túto kontrolu hotovú za pol hodinu, pretože pravidlá hospodárenia s majetkom mesta tam sú odpovede aj pre poslancov aj pre tých, ktorí majú o to záujem. Ale v poriadku, podporím to.“

Mimochodom, správa hlavnej kontrolórky jasne ukazuje na opakované porušenie práve zásad hospodárenia s majetkom mesta Sereď. Z pätnástich prítomných poslancov hlasovalo štrnásť, pričom všetci boli za túto kontrolu. Na zastupiteľstve dňa 21.09.2017 mala byť táto správa prerokovaná. Na základe návrhu JUDr. Irsáka: „...aby bol stiahnutý tento bod programu z dôvodu závažnosti zistenia, z dôvodov potrebných túto vec naozaj prerokovať v kľude, nie v časovej tiesni. V tejto veci navrhujem, aby pán primátor ste prípadne do mesiaca zvolal iné zastupiteľstvo, ktoré by malo za jeden bod programu, iba túto správu o výsledku kontroly...“ bol tento bod z programu vyradený. A ako uviedol JUDr. Irsák, zistenia sú skutočne závažné. Zo štrnásť prítomných poslancov hlasovalo za štrnásť.

Aj napriek tomu, že prítomní poslanci jasne vyjadrili svoju vôľu na iné, mimo plánované zastupiteľstvo s jediným bodom programu, toto primátor Tomčányi odmietol zvolať: „Vážení poslanci, na základe Vašich žiadostí vo veci zvolania mimoplánovaného MsZ Vám zasielam odpoveď: Na rokovaní MsZ dňa 21.9.2017 bol na návrh pána poslanca JUDr. Irsáka stiahnutý bod rokovania Správa hlavnej kontrolórky z kontroly vykonanej v zmysle uznesenia MsZ č. 102/2017, ktorým bolo stanovené zamerať kontrolu na dodržanie zákonného postupu konateľa MsBP. Poslanecký zbor však neprijal žiadne uznesenie , aby bolo k tomuto bodu rokovania zvolané mimoplánované zasadnutie MsZ. Najbližšie rokovanie MsZ je naplánované v zmysle schváleného harmonogramu zasadnutí MsZ na štvrtok 9.11.2017, čo je o mesiac. Na tomto rokovaní je ako samostatný bod rokovania naplánované prejednanie Správy hlavnej kontrolórky z kontroly vykonanej v zmysle uznesenia MsZ č. 102/2017...“ 

Ako som už uviedol, napriek jednoznačnej vôli poslancov vyjadrenej hlasovaním sa primátor odvolal na uznesenie a zastupiteľstvo zvolať nechcel. Z vyššie uvedených dôvodov som sa rozhodol zozbierať aspoň 1/3 podpisov poslancov, na základe ktorých je primátor povinný zvolať MsZ. Podotýkam, naozaj treba túto vec v kľude prerokovať.

V predstihu musím uviesť, že za celý čas, čo som poslancom MsZ a bolo zvolané mimoplánované zastupiteľstvo, vždy poslancov kontaktovala pracovníčka MsÚ a overovala si, ktorý termín ktorému poslancovi vyhovuje, aby to vedeli zosúladiť, aby prišlo čo najviac poslancov. Dňa 13.10.2017 bola elektronicky zaslaná pozvánka na mimoplánované zastupiteľstvo, ktoré sa má konať 18.10.2017 o 17.00 hod. a ktoré zvolal primátor na základe podpisov poslancov. Nikto nezisťoval, ako sú na tom poslanci s časom, či môžu,... Verím, že poslanci si splnia svoju povinnosť voči občanom a prídu na zastupiteľstvo hájiť ich záujmy a pýtať sa v ich mene, ako mohol prísť ku skutočnostiam, na ktoré poukázala hlavná kontrolórka mesta, a teda, ako mohol konateľ MsBP konať v rozpore so zásadami hospodárenia mesta, stanovami MsBP a platnými zákonmi. Verím, že všetci poslanci, ktorí vyjadrili podporu návrhu pani Vydarenej na vykonanie kontroly a následne návrhu JUDr. Irsáka na prerokovanie na samostatnom zastupiteľstve prídu na mimoplánované zastupiteľstvo. Najmä však pán Bc. Veselický, ktorý veril, že odpoveď je v zásadách hospodárenia, ktoré však boli „odignorované“.

Príďte sa pozrieť!

Zdroj: FB


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign