Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Zaujímavšie je deliť a prenajímať majetok, ako ho spravovať?

200

Iba systematickým trpezlivým pozorovaním diania okolo seba máme šancu prísť na veci, ktoré si väčšina ľudí nevšíma. Možno nie preto, lebo sú "slepí a hluchí", ale preto, lebo sa ich bytostne netýkajú.

Iba zopár týždňov uplynulo od rozruchu urobenom policajnými kukláčmi v Sociálnych bytoch mesta  Sereď na Trnavskej v Seredi. To bolo rečí, čo všetko bude inak. Inak nie je úplne nič. Nezmenil sa prístup vedenia mesta k bytom ani ich obyvateľom a nezmenil sa ani prístup správcu tejto nehnuteľnosti. A bol na to vážny dôvod. Pochopiteľný a ľahko odôvodniteľný. Nuž, asi majú kompetentní iné starosti...

Stav v blízkom okolí tohto objektu je naozaj neakceptovateľný a ťažko ho tolerovať. Stoličky so stolmi,  kreslá a dokonca celé váľandy  vyvalené na ulici a okolo nich húf  obyvateľov buď sociálnych bytov, alebo vedľajšej nehnuteľnosti obývanej rómskymi občanmi. Priamo pod oknami odpadky. Obraz, na ktorý som zvyknutý skôr z predmestí ázijských veľkomiest, či lokalít pri Ríme a Paríži, ktoré však na nátlak normálnych občanov policajné zložky rýchlo dokážu rozohnať.

Tu sa všetko deje na mestskom pozemku a za dlhodobo zatvorenými očami tých, ktorí majú priamo v pracovnej náplni dbať o to, aby takýto stav neotravoval slušných ľudí, ktorí za svoje nehnuteľnosti vyplazili nemalé peniaze, prípadne ich celý život splácajú v hypotekárnych úveroch.

Na dennom poriadku odpadky za múrom, ktorý je cez tri metre vysoký. Použité ihly, striekačky, hygienické vložky a prezervatívy. A nikoho akoby nič netrápilo. Prečo asi?

Onoho času som si od vedenia mesta vyžiadal informáciu, či je výška daní pre obyvateľov mesta diferencovaná od lokality či miesta, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Odpoveď prednostu úradu - nie, nie je. Všade je rovnaká. (o detailoch neskôr a v inom článku) 

Sledoval som, koľko potrvá pokosenie trávy a buriny pred sociálnymi bytmi a pred ďalším mestským pozemkom, na ktorom sa nachádza rodinný dom rómskej rodiny. Tráva a burina je dnes opätovne vo výške až dospelého človeka. A nikoho vôbec nese*ie, že práve v mestských bytoch je reálne asi 99%- tná nezamestnanosť. Pred mestskou nehnuteľnosťou deň - noc postávajú "nič" nerobiaci obyvatelia, ktorým sme sa  ešte aj o bývanie postarali my všetci. Dokedy?

Možno dovtedy, pokým bude na mestskom bytovom podniku jednoduchšie a zaujímavšie intenzívne pracovať na jeho delení a prenájme tepelného hospodárstva, ako na spravovaní  majetku, v ktorom sa  NEkontrolovane deje to, čo sa deje. Takže nám, čo do veci vidíme a v lokalite žijeme neostáva iné, ako veriť, že súčasný stav niekomu mimoriadne vyhovuje. Prečo, nechám na dôvtipe obyvateľov mesta.

- - -

Poznámka: dnes bola malá časť priestoru na surovo skosená - obyvatelia ubytovaní v sociálnych bytoch asi nemali kde venčiť svojich psov...


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign