Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Že obec spor prehrala, potvrdili všetky súdy. Napriek tomu starosta platí ďalšie faktúry advokátom.

Miloš MajkoDátum22. 09. 2017 14:05:25Témaobec Šintava
200

Šintava   |   V obci Šintava sa stále dejú vážne veci. Starosta obce Miroslav Holička akosi nechce uznať, že súd s Lodenica  s.r.o. obec pod jeho vedením definitívne prehrala. Holička platí advokátov pravdepodobne za úplne nezmyselné a zbytočné úkony navyšujúce budúci záväzok obce o ďalšie tisíce Eur. Nebolo toho ešte dosť? Ešte stále sa väčšina poslancov OZ tvári, že sa "nič nedeje"? Konali, resp. NEkonali by takto aj v prípade, že by sa jednalo o ich vlastné financie?

V diskusii pod článkom  http://www.seredonline.sk/clanky/pozvanka-na-riadne-zasadnutie-obecneho-zastupitelstva-10/

týkajúcim sa obce Šintava, diskutujúci uviedol dve faktúry s otázkou, čo bolo predmetom fakturovaných právnych služieb. Keďže v prípade obce Šintava, resp. neschopnosti väčšiny poslancov pýtať sa na výdavky z obecnej kasy, spýtali sme sa obce ako osoby povinnej my. Najskôr uvádzame diskusný príspevok občana a následne odpoveď obecného úradu.

Faktúry | 09-09-2017 10:52:12 |

23.08.2017
2017/40
právne služby
790,61 EUR

23.08.2017
2017/36
právne služby
250,61 EUR

v júli boli tieto dve faktúry za právne služby , možno sa niektorý poslanec opýta, že čo bolo predmetom týchto služieb.

- - -

Odpoveď Obecného úradu Šintava s prílohou oboch faktúr:

Janka Skaličanová

Prílohy8:19 (pred 2 hodinami)
komu: majko

Dobrý deň, p. Majko.

V prílohe  Vám zasielam Vami požadované faktúry za právne služby pre obec Šintava, č. 2017/40 a 2017/36.

S pozdravom Skaličanová

 

 

 

- - -

Zo zverejnených faktúr teda vidíme, že napriek jasnému (a priemerne inteligentnému občanovi nepochybne aj zrozumiteľnému) rozsudku  Okresného súdu v Galante, Krajského súdu v Trnave, ale aj dovolacieho Najvyššieho súdu, obec osobou starostu a jej štatutára Miroslava Holičku, stále investuje obecné, teda verejné finančné prostriedky do ďalších úkonov advokátov v už definítívne prehratom súdnom spore.

Je zbytočné v tomto článku opätovne opakovať celú genézu sporu - ten, kto ju poznať chcel, ju už pozná a toho,  kto chce veci vidieť "inak", presviedčať zmysel nemá.

Snáď iba zjednodušene a dostatočne výrazne špeciálne  pre pána starostu  Holičku:

NÁROK - aj keby bol oprávnený - ŽALOVANÝ PO PREMLČACEJ LEHOTE JE  NEVYMOŽITEĹNÝ !!

Veci sa teda majú tak, že všetky ďalšie obecné financie Holičkom vynaložené v tomto spore s veľkou pravdepodobnosťou možno považovať za nehospodárne vynaloženie verejných finančných zdrojov.

Ono totižto sa nejedná len o tie peniaze, ktoré teraz (aj týmito dvomi faktúrami) starosta (obec) dá advokátom, ale ide aj o to, že protistrane (rozumej advokátov zastupujúcich Lodenicu  s.r.o.)  nabiehajú ďalšie úkony, ktoré si účtuje a ktoré bude obec musieť zaplatiť.

Mám pocit, že ako v prípade poškodenia občanov obcou v zastúpení starostom Holičkom vo veci porušenia stavebného zákona a im spôsobenej škode, aj tu väčšina poslancov  OZ  na právny stav  nereaguje adekvátne. Napriek tomu, že vedia o probléme, nekonajú a nechránia tak verejný záujem. A tu sa už priatelia ťažko spoliehať na "kolektívne rozhodovanie", pretože hlasovanie je síce výsledkom názoru kolektívu, no hlasuje každý samostatne a teda aj zodpovednosť za svoje konanie nesie každý poslanec individuálne. Keďže o právnom stave vo všetkých prípadoch sú poslanci oboznámení, o čom je videozáznam mám za to, že nie je ďaleko doba, kedy bude ich konanie v prospech, alebo neprospech  verejného záujmu reálne aj vyhodnocované. V Českej republike  (a myslím, že už aj na Slovensku) sú známe prípady vyšetrovania konania poslancov  zjavne neobhajujúcich verejný záujem.

Vždy to je len o tom, či sa nájde žalobca - v tomto prípade napríklad nový poslanecký zbor, alebo niekoľko občanov, ktorí nezmyselné konanie voleného zástupcu proti svojej vôli cez rozpočet obce financujú a následne či je ochota orgánov činných v trestnom konaní, či justície konečne v obci nastoliť poriadok a zákonnosť.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign