Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Zmenia konečne poslanci NR SR stredoveký zákon o nútených prácach ?

Minimálne od novembra  2008 roku, teda už  minimálne  6 rokov verejne upozorňujeme na fakt, že príslušný zákon a následné VZN prijímané obcami a mestami v Slovenskej republike je protiústavný a zároveň odporuje Základnej listine ľudských práv a slobôd.

Zákon ukladá vlastníkovi nehnuteľnosti priľahlej k mestskému chodníku odpratávať z neho sneh a čistiť ho.  Pridávam, že bez nároku na odmenu za vykonanú prácu na nievlastnom majetku, na vlastné náklady  a dokonca aj posypový materiál má občan platiť z vlastného vrecka. Ťažká anomália, ktorá je v našej legislatíve zakotvená aj štvrť storočie po revolúcii.

Občan je príslušnými zákonmi (pod hrozbou sankcie pri neplatení) nútený platiť dane, rôzne poplatky,  odvody a ešte aj pracovať zadarmo - svojou prácou a energiou suplovať neschopnosť a pohodlie iných.

Pred viac ako tromi rokmi sme na nesúlad  príslušných  VZN mesta a zákona s Ústavou Slovenskej republiky  písomne upozornili  Okresnú prokuratúru v Galante. Žiaľ, odpoveď bola nie  uspokojivá a obhajujúca zákon, ktorý je v platnosti. Prokurátor nepovažoval za povinnosť na zjavne protiústavný zákon upozorniť nadriadené orgány s cieľom zosúladiť príslušnú legislatívu s Ústavou SR a ďalšími nadradenými medzinárodnými predpismi.

To znamená, že ešte  aj teraz je občan zodpovedný za to, ak si niekto na šmykľavom chodníku ktorý nie je v jeho vlastníctve zlomí nohu, či inak poškodí zdravie. Pripomínam, že akokoľvek sa občan môže snažiť, nemusí úrazu zabrániť. 

Viac o tejto problematike nájdete tu:    http://www.seredonline.sk/odpratavanie-snehu-nutene-prace/

História  SOL  teda jasne dokumentuje našu snahu už 6 rokov na tento stav upozorňovať a aj to, že sa o nápravu stavu snažíme zákonnými prostriedkami.

Zmenu zákona však môže vykonať iba  NR SR, resp.poslanci  NR SR, ktorí však evidentne riešia iné veci - nakoľko je ich činnosť prospešná bežnému človeku ktorý ich kráľovsky vo funkciách platí, nech posúdi každý občan individuálne.

Podľa medializovaných informácií, sa v súčasnosti chystajú zmenu v zákone presadiť niektorí opoziční poslanci.

Sme radi, že môžeme konštatovať náš správny pohľad na danú problematiku prezentovaný verejne a to viac ako 6 rokov pred poslaneckým zborom zastupujúcim nás v NR SR.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign