Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Zníženie platu starostu neprešlo o jeden poslanecký hlas

Miloš MajkoDátum21. 12. 2015 23:51:48Témaobec Šintava
200

Na základe prísľubu a garanacie transparentnosti v publikovaných informáciach na  SOL prinášame celé a nezostrihané rokovanie  OZ v Šintave zo dňa  10. decembra  2015.

Z prerokovávaného programu vypichujeme najdôležitejšie body: 

Poslankyňa  OZ   Bc. Stanislava  Režňáková  navrhla preložiť bod rokovania o vykonanej kontrole  NKU na začiatok programu. Tomuto bodu sme venovali samostatný článok tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/starosta-mholicka-sa-branil-prijatiu-uznesenia-dokonca-aj-zlym-scitanim-hlasov-poslancov/

Poslanec   OZ   Ing. PhDr. Ján Šimulčík, PhD.,  otvoril  citlivú  tému nákladov na platy  pracovníkov  obecného úradu.

Starosta na obranu platov povedal, že námestie, ktoré navrhol v roku 2014 poslanec Šimulčík bolo použitých 5000,- Eur. Poslanec Šimulčík ho verejne vyzval, aby na nasledujúcom zasadnutí  svoje tvrdenie doložil faktúrami.

Poslanci opätovne nedostali niektoré materiály na rokovanie obecného zastupiteľstva, aj keď si ich vyžiadali  týždeň vopred.  Zopakovala sa situácia ako každé zastupiteľstvo – poslanci k jednotlivým bodom nedostávajú všetky dokumenty v písomnej podobe vopred, aby sa na hlasovanie riadne mohli pripraviť.

Zdržaním sa hlasovania pri rozpočte škôlky, čím nebol odsúhlasený jej rozpočet, dali jasne najavo, že chcú vedieť o čom hlasujú vopred. Zároveň tým poslanci dali starostovi Holičkovi jasne najavo,  že nechcú byť „stádo“, ktoré bude hlasovať  bez predloženia dokumentov a teda v neznalosti problematiky.  Písomné dokumenty na obecné zastupiteľstvo má podľa zákona  pre poslancov dostatočne vopred zabezpečiť obecný úrad. 

Poslanec  JUDr. Slavomír Klokner s kolegami sa taktiež pýtal, prečo v novom rozpočte nie sú finančné prostriedky v dostatočnej výške na opravu ciest, keď v starom rozpočte na tento účel peniaze vyčlenené boli.  Aj toto bol zrejme jeden z dôvodov neschválenia rozpočtu na materskú školu.

Ďalej sa poslanci pýtali, prečo nie je rešpektovaný štatút obce, podľa ktorého musí obecné zastupiteľstvo prerokovať všetky investície nad 5000,- Eur. Investície nad touto sumou boli realizované aj bez súhlasu obecného zastupiteľstva, čím sa zrejme porušoval štatút obce. Ak je táto informácia pravdivá napadá ma otázka, prečo na to neprišla a poslancov OZ neupozornila kontrolórka  obce   Mária Vedrodyová?

Poslanci diskutovali aj o plate starostu. O jeden hlas neprešlo zníženie jeho platu o 20% od 1. 1. 2016. Dôvody na jeho zníženie sa dozviete vo videu z obecného zastupiteľstva, ktoré bez akýchkoľvek dodatočných úprav prinášame.

Poznámka autora článku:  Na záver rokovania som si dovolil starostovi obce   Miroslavovi  Holičkovi  verejne oznámiť, že podaním trestného oznámenia   na moju osobu v súvislosti s otázkami mu kladenými v súlade so zákonom o slobodnom prístupe k informáciám, ma nezastraší a naďalej médium urobí všetko preto, aby transparentnosť v obci  Šintava bola zabezpečená aj prinášaním videozáznamov z rokovaní  obecného zastupiteľstva.

Osobne ma mrzí skutočnosť, že  vysoko nadštandardne platení volení zástupcovia v samospráve namiesto intenzívnej komunikácie s občanmi túto skôr potierajú a tých, ktorí  občanov o fungovaní samospávy informujú, sa snažia zastrašovať.

Aj ďalej platí možnosť občanov klásť voleným zástupcom otázky týkajúce sa vecí verejných aj prostredníctvom média  SeredOnLine.sk.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign