Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Znovu tiekla kalná a na pitie nepoužiteľná voda

Miloš MajkoDátum03. 06. 2015 01:03:06TémaKvalita pitnej vody
200

Včera v popoludňajších hodinách poslanec MsZ  Michal Hanus na svoj  FB profil umiestnil fotografiu pohára s vodou, ktorú mu dodávateľ za jeho peniaze dodal  verejným vodovodom ako PITNÚ.

Ak si niekto mysli, ze toto je nieco ine ako voda, ktora nam aktualne tecie z vodovodu, tak sa myli. Je to VODA Z VODOVODU!

Podľa našich informácií získaných vo večerných hodinách, Michal nie je jediným zákazníkom, ktorý opätovne patrí medzi poškodených dodávkou vody, ktorá podľa stanoviska  hygieny  v takomto stave  NIE JE PITNOU, nakoľko voda nespĺňa kritériá stanovené príslušnými normami.

Včera počas dňa bol v mestskom rozhlase vyhlasovaný oznam, v ktorom boli občania informovaní, že napúšťanie bazéna majú zákazníci  ZsVS  konzultovať s dodávateľom vody, nakoľko pri väčšom odbere vody by mohlo prísť k jej znečisteniu z usadenín na potrubí.

Treba povedať na rovinu, že dodávateľ nijako neprinúti odberateľa, aby si život komplikoval nejakými oznamami a jednoducho sa môže stať (a verím že aj stalo), že k napúšťaniu bazénov došlo. Aj to totiž môže byť príčinou farby vody, ktorú  zákazník ukazuje v pohári.

Akosi som v ozname nezaregistroval (možno som len nebol dostatočne pozorným poslucháčom)  návod, ako účinne reklamovať stav, ktorý pravdepodobne nastal aj v prípade Michala Hanusa.

- - -

Bez okolkov si dovolím vysloviť nesledovné prirovnanie:  Pri kúpe chleba sa dozvieme, že v pekárni do cesta môže napadať potkania rodinka, ktorá sa za určitých okolností presúva popri nádobách s cestom. Ak náhodou nájdeme v chlebe chvostíky alebo nejakú tú paprčku  vieme,  čo to spôsobilo...

- - -

V akej kvalite je vám dodávaná v posledných dňoch voda z vodovodu?

 

- - -

AKTUALIZOVANÉ       03.06. 2015   10:30    E-mail primatorovi mesta so ziadostou o zaujatie stanoviska k problemu

From: Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Wednesday, June 03, 2015 10:26 AM
To: primator@sered.sk
Cc: podatelna@sered.sk; info@sered.sk; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost o stanovisko primatora mesta

Dobry den pan primator Ing. Martin Tomcanyi,

Obyvatel mesta, obcan a poslanec MsZ v Seredi  Dr. Michal Hanus na FB profile  uverejnil  svol postreh tykajuci sa kvality vody dodavanej do verejneho vodovou dodavatelom  ZsVS. Svoje tvrdenia podporil dolozil fotografiou. Nasledne po prevereni stavu u viacerych obyvateloch mesta, sme vo vecernych hodinach na  SOL jeho postreh prevzali a uverejnili.
http://www.seredonline.sk/clanky/znovu-tiekla-kalna-a-na-pitie-nepouzitelna-voda/

Pod clankom na  SOL  hned rano zacali  pribudat komentare od dalsich obcanov a tu napr.:

občan | 03-06-2015 06:21:27 |
Tu nejde o posledné dni, kalná voda tečie každý deň, zvykli sme si, na pitie varenie ju nepoužívame, kupujeme si v PET fľašiach, reklamovať sa nedá, problém je len pranie a sprchovanie,ale tam v Afrike sa kúpu v riekach špinavých a žijú. Nepomáhajú žiadne filtre, zanesú sa okamžite a pokial sú nové zoberú aspoň sedimenty,ale farba a smrad ostávajú. Tá voda je vhodná na zavlažovanie, mať bazén a nemať studňu je ako kúpiť nový Touareg a mať výplatu 380 eur :-)))Voda zo studni na cintoríne je menej závadná ako táto v rozvodoch, dajte si spraviť rozbor stojí to len 20 eur.

obcan | 03-06-2015 09:28:51 | Ide leto tak zase bordel z vodovodu, klasika za drahé peniaze.Čo nato primátor?Kontrolórka?Super platený manažér?Všetko ok?Už som sa bál, žeby sa stal zázrak a vrchnosť sa konečne postavila za ľudí a zatlačila na vodárov aby za dodávaný bordel niesli aj zodpovednosť.Ale to by sme museli byť zrejme v inej krajine.

Pan primator,
Ziadame Vas o zaujatie stanoviska k predmetnemu dlo sa vlecucemu problemu vacsiny obyvatelov mesta. Zaroven Vas ziadame  o Vase vyjadrenie obcanom, co konkretne 

1. Mesto Sered za posledne 3 roky urobilo s ucelom zabezpecit odskodne pre poskodenych obcanov dodavkami nepitnej a dokonca technicke zariadenia poskodzujucej  vody
2. Ste Vy z pozicie primatora mesta urobili  s ucelom zabezpecit odskodne pre poskodenych obcanov dodavkami nepitnej a dokonca technicke zariadenia poskodzujucej  vody
3. Na jednom z rokovani MsZ v minulosti ste sa Vy osobne odmietli postavit na stranu obcanov pozadujucich odskodnenie  od dodavatela za nekvalitny a neupotrebitelny tovar – vodu do vodovodnych rozvodov v domacnostiach a firmach. Pytame sa Vas, trvate na svojom stanovisku aj dnes?

Pan primator  pripominame  Vam, ze generealny riaditel dodavatel  Ing. Taric snahy obcanov riesit problematiku  v telefonate s nami PODMIENIL  vsetko konanie s nami VASOU UCASTOU  s tym, ze sa mame vo veci obratit na Vas a Vy stretnutie dohodnete.

Pan primator  Ing. Martin Tomcanyi, pripominame Vam, ze dodavka  nekvalitnej pitnej vody vacsine obyvatelov mesta nie je standardnym problemom  dodavatel – odberatel, ale ze ide o problematiku, ktorou je povinna aktivne sa zaoberat aj obec- mesto, ktoreho ste Vy statutarom a predstavitelom. Ste volenym zastupcom a teda obcania OCAKAVAJU  Vas AKTIVNY pristup k rieseniu problemov tykajucich sa vacsiny obyvatelov mesta.

Pan primator, ziadame Vas zaroven o Vase stanovisko, ci ste Vy ako voleny zastupca obcanov a predstavitel mesta  spokojny so stavom, ktory verejne prezentoval  obcan  Michal Hanus.

Vase stanovisko bude uverejnene bez zmien za predpokladu, ze nebude obsahovat reklamu inym mediam ci Vase odvolavky na Vase vyjadrenia pre ine media.  V pripade ze uvedene obsahovat bude, zo stanoviska budu pred uverejnenim odstranene vylucne linky a nazvy inych medii.

Pan primator, tento e-mail  umyselne nezasielame ako ziadost v sulade so zakonom  211/2000 Z.z. preto, lebo  Vam chceme opatovne dat sancu  informovat  obcanov  tam, kde informacie pozaduju a sposobom, akym ich pozaduju.

Odvolavame sa zaroven na  Vase tvrdenie v e-maili z tohto tyzdna, kde tvrdite nasledovne:   „Na otázky týkajúce sa výkonu mandátu primátora, ktoré mi boli od Vás doručené, som odpovedal vždy v zákonom stanovenej lehote.“

Dakujeme.
Za www.seredonline.sk  
Milos Majko

 

AKTUALIZOVANÉ        05.06. 2015  23:20   Odpoveď  primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho:

From:Primátor mesta Sereď [mailto:primator@sered.sk]
Sent: Friday, June 05, 2015 12:41 PM
To: Milos Majko
Subject: Re: Ziadost o stanovisko primatora mesta

Dobrý deň,

na Vašu žiadosť o stanovisko primátora mesta, ktorá bola mailom doručená na Mestský úrad v Seredi dňa 3.júna 2015 Vám zasielam nasledovné stanovisko k dodávke vody v meste Sereď:

Dodávateľom   pitnej   vody   je  ZsVS  a.s.  Nitra. 

O problémoch pri odbere vody pri napúšťaní bazénov sme verejnosť informovali oznamom v elektronickej forme SN vlani 3. apríla 2014.

V tomto roku sme oznam Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti a.s. Nitra vyhlasovali v mestskom rozhlase 29. apríla, 30. apríla, 2. júna  a 3. júna 2015.

Zverejnené bolo aj telefónne číslo, na ktoré je potrebné volať v prípade poruchy. Informácia je na nástenke úradu i úradnej tabuli.

Usadeniny v potrubiach , ktoré  majú desiatky  rokov  sú  skutočnosťou.  Dodávateľ urobil to, čo pre reguláciu odberu  vody napúšťanej do bazénov   zo svojho pohľadu urobiť mohol.

K   poruche vodovodného  potrubia v ostatnom čase nedošlo,  dôvodom zvýšeného prúdenia vody a následného zakalenia môže byť iba napúšťanie bazénov.

K odškodneniu odberateľov vody.

Na rokovaní predstavenstva ZsVS a.s. Nitra  som návrh na odškodnenie občanov, ktorí boli poškodení dodávkou znečistenej vody   predložil. Predstavenstvo spoločnosti ho neprijalo.

V záujme občanov Serede som žiadal  riešenia, boli dosiahnuté   tieto   opatrenia:

1.Výstavbu nového prívodného potrubia medzi Galantou a Sereďou  cca  16 km  cca  4,5 mil.  Eur.

2. Rekonštrukciu prečerpávacej stanice pri Seredi smerom na Šúrovce.

3. Vybudovanie  kanalizácie pre zhruba tristo obyvateľov Horného Čepeňa ,     ktorá bude ukončená v tomto roku. (Obyvatelia ju požadovali 20 rokov.) Rekonštrukcia  čističky odpadových vôd nášho mesta v Dolnej     Strede  -  investícia  v  čiastke   cca   12 600 tis    Eur. 

4. Montáž    monitorovacieho zariadenia  a zákalomerov  + ďalšie  opatrenia   (viď   reportáž   **********  )

Nepamätám, že by v minulosti    bol dosiahnutý  takýto rozmer investícií v oblasti pitnej a odpadovej vody v Seredi.

Ak Vy tieto výsledky považujete za nedostatočné  a môj prístup k riešeniu problémov  za neaktívny, nebudem Vás presviedčať o opaku. Súhlas na vykonanie uvedených  investične náročných akcii som dosiahol na mnohých rokovaniach v predstavenstve spoločnosti. Nie podávaním žaloby .

Ing.  Martin Tomčányi, primátor  mesta 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign