štvrtok, 7 decembra, 2023

Ak sa  ročne opraví  v meste 1 km chodníkov, tak na rekonštrukciu všetkých chodníkov v meste potrebujeme 47 rokov.

Najčítanejšie

V Mestom ovládaných Seredských novinkách poslanec MsZ a viceprimátor Ľubomír Veselický uverejnil článok týkajúci sa stavu chodníkov v meste. Ide o reakciu na článok uverejnený na  SOL pod tirulom: „Poslanci schválili rekonštrukciu futbalového štadióna za milióny Eur. Ľudia chodia aj dnes po takýchto chodníkoch.“  ktorý si môžete prečítať tu:  https://www.seredonline.sk/2020/05/07/poslanci-schvalili-rekonstrukciu-futbaloveho-stadiona-za-miliony-eur/

Článok autora  Ľubomíra Veselického zo Seredských noviniek:

Rozvoj a výstavba     Bc. Ľubomír Veselický     20 MÁJ 2020
Niektoré chodníky a cesty v našom meste sú doslova v katastrofálnom stave a mesto iba zalátanie havarijného stavu nazýva veľkodušne rekonštrukciou . Týmito slovami komentoval neznámy autor na súkromnej stránke  SOL stav chodníkov v Seredi.
(Poznámka redakcie SOL : Autor článku je redakcii známy, nakoľko článok bol podpísaný a jeho uverejnenie bolo konzultované aj telefonicky. Autor však požiadal o zachovanie anonymity, čo redakcia rešpektuje.)
Neznámy autor má sčasti pravdu. Niektoré chodníky sú naozaj v zlom stave. Označovanie  ich stavu ako katastrofálneho je pre videnie reality tvrdými kritikmi  príznačné. Na území mesta máme  47,48  km chodníkov. Každý rok sú postupne opravované. Niektoré  iba čiastočne, iné  kompletne. Tak ako tie, ktoré boli rekonštruované  v prvých piatich mesiacoch roka  2020. Nie je to tak dávno, keď popraskaný asfalt pred Hokejkou i mestským  úradom bol  nahradený novým asfaltovým povrchom. Človek by očakával aspoň konštatovanie, že  ten chodník je lepší. Z niekoľkých vyjadrení ale vyplynulo, že mali byť zo zámkovej dlažby. Našincovi jednoducho nevyhovieš.
Americký filozof Ralph Waldo Emerson takúto situáciu opísal slovami:
„Nech robíte čokoľvek, potrebujete na to odvahu. Ak ste sa pre niečo rozhodli, vždy sa nájde niekto, kto vám povie, že to robíte zle. Vždy sa objavia nejaké ťažkosti, ktoré vám budú našepkávať, že tú kritiku si naozaj zaslúžite. Naplánovať si niečo a riadiť sa tým až do konca si vyžaduje takú istú odvahu, akú potrebuje vojak v boji. Víťazstvo však potrebuje odvážnych mužov a ženy, ktorí ho dobyjú.“
Informáciu iba o čiastočných opravách chodníkov je potrebné doplniť o celoplošné rekonštrukcie chodníkov, ktoré boli v Seredi vykonané v prvých piatich mesiacoch tohto roku.
Lokalita                               Dĺžka v  metroch           Plocha v  metroch  štvorcových
Hviezdoslavova ulica                 372                                 706
Legionárska ulica                         60                                 218
Stromová ulica                              14,4                               23,1
Dionýza Štúra                                 21                                 32,85
8.Mája                                            180                                288
Zámocky park                              129                                452
S p o l u :                                        776,4                          1 719,95
– – –
Keďže Veselický cituje naše noviny, resp. autora článku poukazujúceho na katastrofálny stav chodníkov v meste, prinášame reakciu autora článku v plnom znení, ako sme ju obdržali:

Ako pisateľa pôvodného článku ma mimoriadne teší, že p. Veselický priznal, že stav chodníkov v našom meste je vážny a sú v zlom stave.

Pár komentárov však musím zverejniť :

 Citácia : „Každý rok sú postupne opravované. Niektoré  iba čiastočne, iné  kompletne.“

Kompletná rekonštrukcia chodníkov  v našom meste za posledné roky sa dá spočítať na prstoch jednej ruky. Ostatné opravy sú bohužiaľ veľmi hrubé, bez obrubníkov a úpravou podložia, preto okraje zarastá burina a prerastanie zelene narúša celistvosť asfaltu.

Citácia : „asfalt pred Hokejkou i mestským  úradom bol  nahradený novým asfaltovým povrchom“

Myslím si, a nielen ja, že priestor pred mestským úradom by si zaslúžil oveľa reprezentatívnejšiu rekonštrukciu. Hrubý asfalt so žltými plastovými „retardérmi“ je doslova výsmechom dnešnej architektúry .

Odporúčam p. Veselickému sa prejsť nielen po chodníkoch , ale aj sa autom previezť po ceste na Stromovej ulici. Ak sa nehanbí zverejniť opravených 14,4 m chodníka na Stromovej ulici, ak priemerná dlžka jedného pozemku je cca 20 m, to znamená, že bol opravený chodník ani nie pred celým jedným rodinným domom. Verím, že v investičných akciách na budúci rok bude práve Stromová ulica ako priorita.

V neposlednom rade ďakujem  p. Veselickému, že čitateľom predstavil  investičný plán rozvoja mesta na najbližších 47 rokov. Ak sa  ročne opraví  v meste 1 km chodníkov, tak na rekonštrukciu všetkých chodníkov v meste potrebujeme 47 rokov.

Podobné články

26 KOMENTÁRE

 1. ..kedysi V. Cernomirdin povedal:
  „chceli sme to urobiť čo najlepšie a dopadlo to ako vždy“
  ako keby poznal tych „nasich“.

 2. Tato banda na urade na to serie a hlavne ze nase dane jebnu do stadiona. Traba tuto organizovanu bandu co najskor vyhnat z uradu

 3. Tato banda na urade na to serie a hlavne ze nase dane jebnu do stadiona. Traba tuto organizovanu bandu co najskor vyhnat z uradu

 4. tak ako pises peter,ked pojdeme dalej,v zavare je ukazkovo vysadeny a udrziavany kruhac,tiez velke betonove kvetinace s peknou vysadbou,v seredi kruhac jeden hnoj,asfalt pod hokejkou len tak na divoko vyliaty,chodniky KO, trava medzi cinziakmi nepokosena,zeleznicny most pomaly pada,v socialnych bytoch udenaci predavaju aj nadalej fet,kurvicky pri milexe pomaly vyliezaju z fetackych brlohov,idem okolo luzenca vietor ho nastasie nesie na galantu a ten kastiel zrejme bude dobry uz len na tehly.a takto si tu pomaly zijeme v tej nasej bohom zabudnutej diere,alebo mam len pesimisticku naladu?

 5. tak ako pises peter,ked pojdeme dalej,v zavare je ukazkovo vysadeny a udrziavany kruhac,tiez velke betonove kvetinace s peknou vysadbou,v seredi kruhac jeden hnoj,asfalt pod hokejkou len tak na divoko vyliaty,chodniky KO, trava medzi cinziakmi nepokosena,zeleznicny most pomaly pada,v socialnych bytoch udenaci predavaju aj nadalej fet,kurvicky pri milexe pomaly vyliezaju z fetackych brlohov,idem okolo luzenca vietor ho nastasie nesie na galantu a ten kastiel zrejme bude dobry uz len na tehly.a takto si tu pomaly zijeme v tej nasej bohom zabudnutej diere,alebo mam len pesimisticku naladu?

 6. no ani som poriadne nedopisal a primator na rtv krea to vsetko vyvracia,budovat sa bude,mestska kasa je plna,mesto dobre hospodari,korona krizu sme vobec nepocitili,dokonca aj zeleznicna stanica bude mat vacsie parkovisko,tak vidite v seredi je vsetko v uplnom poriadku,asi som pesimista.

 7. No bodaj by nemali plnu kasu na meste. Dufam ze ich ludia uz zacnu hnat kade lahsie za tie brutalne zvysene dane a poplatkov z nehnutelnosti. Obyvatelia sa eate len teraz dozvedia ako ich tato skurvena banda ojebava na daniach. Prave mesto posiela obyvatelom zvysene platobne vymery aj o 100%. Obyvatelov dusi korona vyrus nasledne kriza a nezamestnanost a tato banda skurvena nas dorazi na daniach. Aby mala danda co rozdavat na stadion.

 8. Primátor môže akurát tak vracať a nie vyvracať. Združeniam a klubom stiahli 25% z dotácie, zamestnanci úradu išli na znížené platy, ale on sa bude chvastať, aký sme super. Bude sa budovať? A čo? Štadión? Na ten ti z vysoka 💩 Kde máš tú tržnicu, čo si na billboardoch sľuboval a čo už mala stáť? Primátor vylez z auta a prejdi sa medziblokmi a uličkami. Mesto nie je len námestie. Ale to nie. Ešte by ti z bruška ubudlo alebo by ťa ľudia opľuli.

 9. Primátor môže akurát tak vracať a nie vyvracať. Združeniam a klubom stiahli 25% z dotácie, zamestnanci úradu išli na znížené platy, ale on sa bude chvastať, aký sme super. Bude sa budovať? A čo? Štadión? Na ten ti z vysoka 💩 Kde máš tú tržnicu, čo si na billboardoch sľuboval a čo už mala stáť? Primátor vylez z auta a prejdi sa medziblokmi a uličkami. Mesto nie je len námestie. Ale to nie. Ešte by ti z bruška ubudlo alebo by ťa ľudia opľuli.

 10. Lubo ani netusil, ako nazorne odhali smutny fakt – chodniky maju u riti, te facto nebudu opravene NIKDY.

  Svojim sposobom Lubosovi fandim, lebo nik nedokaze znemoznit sam seba viac, ako dokaze znemoznit sam seba Lubos…

  Az ho nakoniec skutocne kopnu do zadku, lebo potrebuju skutocne vselico. Len takto fatalnu sebalikvidaciu nie…

 11. Ten chodník na Hokejke je cely popraskany. Ešte štastie ze nie su tuhé zimy. Tuto „rekonštrukciu“platili romovia z vychodu čo kopali kanály pre Telekom. Ved tym to aj Tomcany a Veselicky obhajovali. Pekne je opraveny chodnik pred byvalou Vravou.Len neviem pre koho.Lebo je to chodnik veduci nikam.

 12. Ten chodník na Hokejke je cely popraskany. Ešte štastie ze nie su tuhé zimy. Tuto „rekonštrukciu“platili romovia z vychodu čo kopali kanály pre Telekom. Ved tym to aj Tomcany a Veselicky obhajovali. Pekne je opraveny chodnik pred byvalou Vravou.Len neviem pre koho.Lebo je to chodnik veduci nikam.

 13. Pre Peter: čítaj, čo všetko sa opravuje. Pani Tóthová tu chrlí jednu propagandu za druhou. To sa jej musí uznať. Rýchlo treba lepiť oči, aby sa nerýpalo do štadióna.

 14. Pre Peter:ja čítam.Ved všetko čo sa opraví stoji za hovno.Chod sa pozriet na Pekarsku ulicu.Chod sa pozriet na Novomestsku.Aj cigani by sa hambili za tak sfusovanu robotu.Okrem dua Baccara z MsU a zhotovitela zo Sintavi.Ty sa tesia o kolko zasa odr…i obcanov Serede.

 15. Pre Peter:ja čítam.Ved všetko čo sa opraví stoji za hovno.Chod sa pozriet na Pekarsku ulicu.Chod sa pozriet na Novomestsku.Aj cigani by sa hambili za tak sfusovanu robotu.Okrem dua Baccara z MsU a zhotovitela zo Sintavi.Ty sa tesia o kolko zasa odr…i obcanov Serede.

 16. Pre Peter:ja čítam.Ved všetko čo sa opraví stoji za hovno.Chod sa pozriet na Pekarsku ulicu.Chod sa pozriet na Novomestsku.Aj cigani by sa hambili za tak sfusovanu robotu.Okrem dua Baccara z MsU a zhotovitela zo Sintavi.Ty sa tesia o kolko zasa odr…i obcanov Serede.

 17. Som v šoku: chcem sa spýtať nejakého zodpovedného na meste, prečo sa chválili pred cca 3 mesiacmi novým asfaltom na Šulekovskej, ktorý urobila firma, ktorá ťahala optiku, keď v týchto dňoch do toho asfaltu robia plynári diery ako svet? To čo je za riadenie? To ich nevedeli skoordinovať? Veď každé dodatočné zaplátanie diery znamená, že tam bude naveky jama alebo kopec. STE TAM NA TOM MÚ NORMÁLNI?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články