štvrtok, 7 decembra, 2023

Za stav chodníkov v centre, sa vedenie mesta môže hanbiť

Najčítanejšie

Sereď  /  Už niekoľko mesiacov viac menej pravidelne prinášame články kritizujúce styv chodníkov a ostatnej infraštruktúry v meste. Nejde o úvahy, ale nespochybniteľné fakty, ktoré sú podložené aktuálnou foto dokumentáciou.

Väčšinu chodníkov a kritizovaných miest pred samotným publikovaním článku fotografujeme týždne až mesiace, aby nik nemohol povedať, že a jedná o stav náhodný, prípadne že kompetentní o kritizovaných nedostatkoch nemohli vedieť.

Práve systematická dokumentácia dokazuje buď nezáujem samosprávy, resp vedenia MsÚ riešiť infraštruktúru mesta nachádzajúcu sa v zúfalom stave, alebo neschopnosť vedenia mesta systematicky sa vysporadúvať s problémami.

Zničené chodníky prerastené burinou sa žiaľ nenachádzajú len v okrajových častiach mesta, ale v úplnom centre a nevyhovujúce sú najhlavnejšie migračné trasy po meste. Náhodný turista prechádzajúci mestom vidí skutočne a bez preháňania rozpadnuté chodníky kritizované na  SOL už roky. Ide o oblasť svetelnej križovatky pri Hutníku a to z oboch strán cesty.

Dnes prinášame fotografie dokumentujúce stav verejne prístupných miest – chodníkov pred Progresom. Ide o frekventované miesto naozaj dobre viditeľné nielen z osobných áut, ale aj autobusov, ak trasou prechádzajú.

Nevyhovujúcou kvalitou chodníkov ale trpia najmä občania denne chodiaci po týchto zbytkoch chodníkov, keďže v 21. storočí pod pojmom chodník  by sme mali mať na mysli niečo úplne iné, ako vidíme na priložených fotografiách.

Úlohou tohto článku nie je zisťovať, komu patria pozemky a kto by mal či mohol údržbu vykonávať. Jednoducho ide o verejný priestor a ten má byť mestom udržiavaný tak, aby vyhovoval nielen po stránke funkčnej, ale aj bezpečnostnej a v neposlednom rade estetickej.

Podobné články

27 KOMENTÁRE

 1. Chápeme, že všetko sa nedá naraz urobiť. Ale tu nie je systém. Nie aby sa to robilo postupne, raz jednu ulicu, potom druhú…. Ale všetky sú rozvŕtané a nič nedokončené, a keď, tak sa všetko musí opravovať /viď Hviezdoslavova ul./. Takmer na každom chodníku po daždi je jazero.

 2. Chápeme, že všetko sa nedá naraz urobiť. Ale tu nie je systém. Nie aby sa to robilo postupne, raz jednu ulicu, potom druhú…. Ale všetky sú rozvŕtané a nič nedokončené, a keď, tak sa všetko musí opravovať /viď Hviezdoslavova ul./. Takmer na každom chodníku po daždi je jazero.

 3. Pre MELKO: možno by nezaškodilo, keby si to ty šiel postriekať. Keď to tebe nevadí, že to tu je ako na poli, tak pekne plať dane za tento bordel.

 4. Pre MELKO: možno by nezaškodilo, keby si to ty šiel postriekať. Keď to tebe nevadí, že to tu je ako na poli, tak pekne plať dane za tento bordel.

 5. Je to vidieť že nepracujú aktivační pracovníci, ani vysadené kvety sú neni, vždy boli na D. Štúra pri chodníku od Progresu vysadené kvety, teraz veľká burina. Ten kto píše že to má postriekat pán Majko nech to post rieka on, veď platíme dane, máme veľa nezamestnaných, tak nech sa niečo robí, áno pred Progresom je strašný chodník, veľa ľudí tade chodí, na zmrzlinu, do banky, do potravín a je to nebezpečné hlavne pre starších s barlami a celkovo neudržiavane priestranstvo, nielen park v strede je mesto…..

 6. Viem že to nie je argument ale po niekoľkých minútach hľadania na internete som zistil že téma chodníkov nie je žiadna Saredská špecialita ale skôr problém väčšiny miest na Slovensku.

 7. Mesto obyvatelom zvýši dane o 100% a este im aj prestane kosit aby viac usetrili a dali na stadion. Obyvatelom ojebu hlavu s biodiverzitou. Len tak dalej. Budu zarastene plochy plne komarov a potkanov

 8. Mesto obyvatelom zvýši dane o 100% a este im aj prestane kosit aby viac usetrili a dali na stadion. Obyvatelom ojebu hlavu s biodiverzitou. Len tak dalej. Budu zarastene plochy plne komarov a potkanov

 9. Obyvateľ nehnevaj sa ale ty si absolútne nepochopil podstatu toho čo som napísal, ale ja sa za to na teba vôbec nehnevám.

 10. nech si doma nepokosia travu uz teraz ked ideme okolo Garbiarskej tak je tam kliestov a vselijakych chrobakov lutujem tych co byvaju na dolnych poschodiach musia mat asi pozatvarane okna pre ten hmyz

 11. nech si doma nepokosia travu uz teraz ked ideme okolo Garbiarskej tak je tam kliestov a vselijakych chrobakov lutujem tych co byvaju na dolnych poschodiach musia mat asi pozatvarane okna pre ten hmyz

 12. Pán Majo, tak kedy sa do toho pustíte s Vašou stavebnou firmou ? Urobte niečo pre mesto aj Vy. Či len fotit a kritozovat viete … však to komunisti ešte robili ten chodník

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články