štvrtok, 7 decembra, 2023

Burinou zarastá nielen štrk, ale už aj samotný asfaltový chodník…

Najčítanejšie

Sereď / Burina v centre mesta a na najfrekventovanejších verejných priestranstvách a chodníkoch, si postupne „berie“ mesto obdobne, ako tomu je v oblasti Černobylu. Rozdiel medzi Sereďou a Černobylom je v tom, že napríklad mesto Pripyať  viac ako 30 rokov nik neobýva.

Na stav chodníka pod Hokejkou upozorňujeme už niekoľko rokov. Asfalt vyliaty bez obrubníkov, krivo a spôsobom obvyklým v minulom storočí a to v časoch pred Nežnou revolúciou začal zarastať  burinou, ktorá pre úplne absentujúcu údržbu prerástla pol metra široký pás vysypaného štrku.

Cigaretové ohorky sú popri chodníku úplne všade v stovkách a tak aj táto časť mesta pripomína chudobné dediny málo rozvinutého vidieka niekde na východe  Moldavska. Aj tam sa však snažia preraziť aspoň v turizme a tak turistov lákajú na dobré víno, koňak a dobytok sa pasúci na rozsiahlych pastvinách.  U nás žiaľ nemáme ani tento druh atrakcií a tak prípadnému zúfalému turistovi zablúdenému do mesta hľadajúc od revolúcie neexistujúci autocamping na „Ostrove lásky“, môžeme ponúknuť jedine ak rozpadnutý kaštieľ, kopu lúženca po bývalej NHS a poosie*ané fasády budov v centre mesta.

Na neudržiavaný chodník a burinu nás tentokrát nemusel upozorňovať žiaden pozorný obyvateľ mesta, nakoľko chodník na Hokejke dokumentujeme pravidelne ako vrchol snahy súčasného vedenia mesta ukázať svoje schopnosti, vkus a iniciatívu meniť mesto k „lepšiemu“.

Fotografie stav buriny ktorou chodník zarastá boli vyhotovené počas tohto víkendu.

Podobné články

20 KOMENTÁRE

 1. Poslanci MsZ zvysili obyvatelom mesta dane prakticky o 100%. Co za svoje peniaze obcania dostavaju? Ake sluzby a servis si predplacaju u volenych zastupcov, uradnikov MsU a zamestnancov mesta?

  Co okrem porusovania zakonov (spravy hlavnej kontrolorky) a nezakonneho vyplacania odmien svojmu zastupcovi robi primator Tomcanyi?

 2. Jednym slovom nic, dokonca mesto vyrazne zacina chatrat, a dalsi primator to bude mat ovela horsie pretoze bude musiet riesit vsetky provizorne riesenia tohto osadenstva.

 3. Treba však občanom stále pripomínať , aby sa zaujímali , ako sa využívajú verejné zdroje . Tiež musí byť samozrejmosťou , že vlastník sa o svoj majetok stará . Pozrite sa na rozpočet mesta alebo obce a predstavte si , čo by sa dalo za to urobiť.

 4. Vlastne koľko ľudí zamestnáva MÚ na údržbu mesta? Vidieť skoro ráno pár ľudí, ktorí zbierajú papiere, ktoré napichujú na tyč. A čo sa týka okopávania záhonov, vidieť iba jednu ženu, ktorá má asi celé mesto na starosti. Tú vidieť, že stále robí. Viac ich nie je, nie je to veľmi málo? Aby stíhala odstraňovať aj prerastenú zelinu by musela byť stonožka.

 5. keby raz do tyždňa išiel Tomčánxi trhať zelinu vyzeralo by to tu troch lepšie, konečne by robil aj niečo užitočné aj to brucho by mu zmizlo

 6. Viete co? Burina na chodniku je tak vazna vec, zeby mal zasadnut krizovy stab v meste.. A vas, co tak odusevnene odsudzujete zato primatora, by som prizval vsetkych. Pri odchode by som vam rozdal rukavice a mohli by ste ukazat primatorovi, ako sa riadi mesto cez trhanie buriny… Blbe, ze? Presne, ako vase komentare a clanky.. Lebo fakt nie je nic dolezitejsie a hodne clanku v platku, ktory uz davno nema uroven..

 7. Anonym 18:03 – ty asi tiež nič v robote nerobíš a berieš peniaze za nič. Alebo ti nevadí že berie aj z tvojich peňazí za neplnenie si svojich povinností? (ale vyuctovat si za prácu nezabudne) 🤔

 8. Presne toto sú argumenty verejných činiteľov, ako anonym 18.03. Chcete pekne mesto občania? Tak sa postarajte sami , pokoste , pozametajte , trhajte buriny , nevadí že zákon hovorí , že je to povinnosť mesta. V Seredi ste museli zrušiť VZN o odpratávani snehu , nakoľko bolo až protiústavné.

 9. Ano mesto malo zabezpečiť aby sa vyhrala zelina ale tie spaky tam nedali mestský zastupitelia ale občania ci uz vyhadzovanim z okien (minule mi takmer na hlave pristál) a dokiaľ sa nenaučíte robiť si vlastný poriadok resp nerobiť neporiadok tak sa nesťažuje ze mesto nic nerobí ono sa len prisposobilo tomu co robia občania

 10. Je jasné, že jedna pani nezvládne udržiavať mestskú zeleň, preto by ma zaujímalo koľko je v meste ľudí poberajúcich sociálne dávky teda konkrétne hmotnú núdzu. Nie je náhodou ich povinnosťou odpracovať si mesačne nejaké hodiny verejnoprospešných prác ?

 11. Problem je, ze toto nie je udrziavane po cele mesiace. Dokumentacia je samozrejme k dispozicii.

  Druha vec je uplne zle, nevhodne, az primitivne riesenie, ktore je aplikovane snad skutocne len v Seredi. Nikde inde som obdobny nezmysel nevidel.

  A najhorsie je, ze na obdobny vyvoj sme upozornovali hned po realizacii tohto ostudneho „diela“ ala Tomcanyi. Uroven rekonstrukcii verejnych priestranstiev taka, za aku by funkcionarov hnali palicami z mesta uz aj v Moldavsku.

  Vlastne staci sa pozriet na uz spomenuty Nahorny Karabach. A to su tam skoro 30 rokov vo vojnovom stave…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články