štvrtok, 7 decembra, 2023

Je čas neskrývať hlavu do piesku. Je čas konať…

Najčítanejšie

Naozaj ma teší zatýkanie skorumpovaných sudcov a policajtov, ktorí sa spreneverili nielen svojmu povolaniu, ale aj základným etickým a morálnym hodnotám.

Skutočne rád vidím putá na rukách Kočnera, jeho opičky Jankovskej, na rukách nebetyčného kok*ta a bývalého generálneho prokurátora Trnku, ale aj špeciálneho prokurátora Kováčika.

Aj títo ľudia žijúci desiatky rokov na účet nás občanov, sa výrazne pričinili o úpadok morálky v krajine, o stratu dôvery občana v právny štát a vlastne sú to oni, kto nám štát bez preháňania ukradol.

Právny systém tejto krajiny je v rozklade. Tak, ako minimálne 12 rokov konali poprední politici v exekutíve, ako sa správali tí hore, konali a správali sa aj tí k nám najbližšie – v mnohých samosprávach.

Roky dokumentujeme nezákonnosti práve v samosprávach a upozorňujeme na ne verejne. A roky vidíme, ako môže polícia a prokurátori nekonať a súdy konať v konkrétnych prípadoch účelovo (konkrétne prípady sú odovzdané a niektoré odovzdané budú orgánom činným v trestnom konaní) a evidentne v záujme konkrétnych ľudí, či skupín. V každom prípade nie v záujme práva, spravodlivosti a nie vo verejnom záujme.

Aj dnes som bol v samospráve, kde na rokovaní OZ starosta zámerne porušoval zákony a poslanci z nepochopiteľných príčin nekonali v záujme obce, ale tvárili sa, že sa vlastne nič nedeje napriek tomu, že videli fragment vyšetrovacieho spisu a znalecký posudok dokumentujúci prúser pre obec za „smiešnych“ 1,3 milióna Eur. Nekonali, nezaujímali sa…

Pod iným článkom sme sa v diskusnom príspevku trošku venovali samosprávam, v ktorých nejaký ten prehľad za roky máme. Tu je predmetný príspevok:

Zakonodarca v 1990 roku ani vo sne nepredpokladal, ze sa najdu primatori, starostovia a poslanci, ktori budu ignorovat zakony a zaroven aj kontrolori, ktori sa budu tvarit, ze sa vlastne nic nedeje…

Zakonodarca asi nepredpokladal, ze sa najde starosta, ktory odmietne obcanom spritupnit materialy, u ktorych nie je dovod (?), aby ich tajil. A ze ich odmietne spristupnit dokonca aj prokurature, ktora bude notena vykonat prehliadku OU. Stalo sa v Soporni.

Zakonodarca asi nepredpokladal stav, kedy starosta pride na OZ, no namiesto vedenia rokovania OZ si sadne medzi obcanov (verejnost), nebude rokovanie viest a odmietne s obcanmi aj diskutovat a skladat im ucty z pozicie zastavanej funkcie. Stalo sa vo Vahovciach.

Zakonodarca asi nepredpokladal, ze starosta bude dlhodobo ignorovat komunikaciu s obcanmi na OZ, arogantne im zamava a opusti rokovanie OZ. A ze bez stipky hanby a sebareflexie verejne vyhlasi, ze vedome porusi zakon, lebo za jeho porusenie vlastne nie je ziadna sankcia. Stalo sa v Sintave.

Zakonodarca asi nepredpokladal, ze primator porusi niekolko zakonov, ich porusenie bude dokonca verejne obhajovat, ze bude bez stipky sebareflexie sikanovat obcanov nezakonnymi rozhodnutiami a dokonca ze jeho podriadeni budu obcanov sikanovat neopravnenym pouzitim zakonov proti nim.
Ze bude diskriminovat obcianske zdruzenia a firmy ktorych konatelia maju ine nazory na spravu veci verejnych ako on alebo odhaluju jeho nezakonne konanie.
Zakonodarca asi nepredpokladal, ze sa najde primator, ktory si prisvoji opravnenia prinaleziace VYLUCNE poslancom MsZ, bude NEZAKONNE dve volebne obdobia vyplacat odmeny svojmu zastupcovi a nasledne nebude konat napriek uzneseniam MsZ.
A zakonodarca asi nepredpokladal, ze sa najdu policajti a prokuratori, ktori roky nebudu vidiet v zjavne nezakonnom konani primatora trestnost a to ani pri podnetoch odovodnenych a podanych poslancami MsZ.
A zakonodarca asi nepredpokladal, ze primator nesplni uznesenie poslancov, ktori odporucia vykonanie kontroly nezavislym NKU.
A zakonodarca nepredpokladal toho este vela. Stalo a deje sa v Seredi.

Ale berme to realne. Este pred nedavnom Kocner behal po slobody, za kabelky si kupoval u opicky Jankovskej, dirigoval generelneho prokuratora nebetycneho kok*ta Trnku ako maleho nespratneho pankharta od susedov mociaceho na kricky v predzahradke – dnes je Trnka stihany (mal davno sediet v base) a Kocner v nej sedi. No a opicka po prerusenej hladovke zacina hovorit.

A takto by som mohol pisat este dlho. Doslo na nich, dojde aj na ostatnych. Na kazdeho, kto vedome a umyselne kryl nezakonnosti a zastrasoval napr. objednanim podpalenia auta novinarovi roky poukazujucemu na nezakonnosti v samospravach.

Dojde aj na tych, ktori nezakonne konanie volenych zastupcov kryli a dlhodobo im zabezpecovali beztrestnost.

A zakonodarca urcite nepredpokladal, ze poslanci z neznalosti alebo motivacie klesnu do stavu, kedy budu ochotni dodatocne OBIELOVAT nezakonnosti v samosprave a to aj za z predchadzajucich volebnych obdobi.

Zda sa to ako nieco nemozne? Bodaj by ste mali pravdu. Zial, je to realita – ano, takto hlboko klesli ludia, ktori dostali doveru obcanov a maju zabezpecovat spravu veci verejnych vo verejnom zaujme, ci vymozitelnost prava.

To je Slovensko. A aj to je ta korupcia, pre ktoru sme sustavne vyhodnocovani ako jedna z najhorsich krajin zo vsetkych hodnotenych.

Zakony nie su az tak zle, ide o to, ako a kto ich aplikuje v praxi.

Ide o moralku a etiku, ktora sa vdaka bezcharakternym zmrdom zial zo spolocnosti postupne vytratila. A vacsina ludi si na to zvykla. Naucila sa s tym zit…

– – –

Dokedy sa budú orgány činné v trestnom konaní tváriť, že sa vlastne nič nedeje? Vyzerá to tak, že „Búrka“ či „Výchrica“ spustená policajtami NAKA  bude nutná aj na  polícii, prokuratúre a súdoch tiež v našom regióne. Dosť bolo uznesení v znení  „Skutok sa nestal, či skutok nie je trestným činom“ tam, kde v obdobných prípadoch  iní policajti a prokurátori neváhajú konať razantne a nezodpovedných páchateľov takýchto činov tlačia pred spravodlivosť. Je čas neskrývať hlavu do piesku. Je čas konať…

Podobné články

27 KOMENTÁRE

 1. Aj Kočner má nad sebou šéfa, kvôli ktorému doteraz nič neprezradil. Aj nebetyčný kckct, je stále veľmi dobre chránený keď namiesto basy dostal iba tri zrážky z platu. Jankovská neprizná všetko. Stále je tu niekto veľmi silný nad systémom a aj bude. NAKA berie iba tých, ktorí boli obetovaní. Opäť sa niečo vyšetrí, to áno, ale zasa iba po nejaké poschodie, na samý vrch sa nikdy nepôjde. Nikdy.

 2. Miloš Majko, viete si predstaviť, že by bolo možné, aby NAKA prišla pre šéfa finančnej skupiny a najväčšieho podplácateľa politikov z nahrávky Gorila? Žeby ho zavreli do väzby a chodil by po súdoch? Ja teda nie. Ale ak by sa to stalo, bolo by to na dobrej ceste. Gorilu počulo celé Slovensko a čo sa stalo? Minister bývalý pretekár si údajne vyslúžil 1 miliardu slovenských korún…a žije si v pokoji. A mnohí ďalší si vtedy tiež prišli na svoje a smejú sa.

 3. Anonym 29. októbra 2020, 23:28 – sucasny stav v spolocnosti nie je preto, ze by som zlyhal ja, alebo SOL.

  Pre mna za mna, nech zhnije v base kazdy, kto konal nezakonne v tak zavaznych veciach, ako tu preberame.

 4. Ministerka spravodlivosti navrhuje vazne zmeny na sudoch, ktorymi chce pretrhat korupcne prepojenia.

  Verim, ze sa to podari aj na OS v GA a KS v TT – niektore rozsudky a uz len spravanie sudcov davaju dovod zamysliet sa nad tym, preco pri niektorych konkretnych ludoch tomu je tak.

  Rovnako na OP a KP. NEkonanie tam, kde konane malo byt aj ex offo z uradnej povinnosti.

  Pisali sme o tom, co bolo v meste verejnym tajomstvom – TO kontrolorky je „vybavene“ a vysledok znamy – skutok nie je trestnym cinom. Neverili sme, mylili sme sa!

  Uz som pisal, ze raz bude problemom neuspesnost podani poslancov, kontrolorky a dalsich ludi systematicky a dokazmi poukazujucich na nezakonnosti v meste.
  Onedlho k tomu pride. Musi prist – su ludia, ktori su ochotni svedcit, je dostatok dokazov pisomnych, ale aj zaznamov.

  Dobry spanok je jednym z predpokladov zdraveho zivota. Aj opicka Jankovska, Gaspar, Hrasko a Kovacik neverili, ze raz pre nich pridu. Prisli…

 5. „Prokuratúru ovládajú zločinci. Nechcem aby chobotnica ovládala prokuratúru. Chobotnica má množstvo ramien, ak odseknete jedno rameno s menom Kočner, tieto ramená dorastajú. Treba bojovať stále s ďalšími zločineckými skupinami.“

  Toto povedal na verejnom vypocuti jeden z kandidatov na GP SR.

  Obdobne a to aj o niektorych sudcoch, policajtoch a volenych zastupcoch pisem VEREJNE uz niekolko rokov. Systematicky a trpezlivo organom cinnym v trestnom konani predkladame dokazy nezakonneho konania jednotlivcov, ale s najvacsou pravdepodobnostou aj organizovanej skupiny. Nezakonne vyplacane odmeny, nevyhodne zmluvy pre mesto, nezverejnovanie informacii a pod.

  Spravodlivost caka este velmi dlha cesta, no uz sme na nej…

 6. Korupcia je o ľuďoch a nie o tom kde sú súdy a kde budú súdy. Ak sa podarí popretŕhať súčasné väzby medzi skorumpovanými, po reorganizácii si vytvoria nové väzby. Opakujem ešte raz-je to v ľuďoch. To isté platí aj o prokuratúre. Môže byť dobrý GP aj ŠP, ostatných skorumpovaných prokurátoroch to nezastaví a ani nemá ako zastaviť. Pretože kto chce, ten brať bude.

 7. Anonym 24. novembra 2020, 7:57 – nie vzdy to musi byt o brani uplatkov vo financnej podobe.

  Niekedy je nebezpecnejsie, ak su ludia na dolezitych postoch vydieratelni a vydierani. Vtedy „len“ NEkonaju a „skutok sa nestal“.

 8. Súhlasím. Ale asi tí vydieratelní a vydieraní vedia prečo sa nechajú vydierať. Asi nemajú čisté svedomie. Alebo majú iný dôvod nepostaviť sa proti vlastnému vydieraniu. Čiže aj keď nemusí ísť o korupciu, stále je to o ľuďoch. O tých ľuďoch, ktorí tam nemajú čo robiť. A to nezmení žiadna reorganizácia a ani ten najlepší šéf na čele súdov/prokuratúry.

 9. O neskutocne drahom a k tomu ste aj poruchovom LED osvetleni v Seredi máme v starom redakcnom systeme samostatnu rubriku:

  http://archiv.seredonline.sk/kauza-verejne-osvetlenie-cenaporuchovost/index.html

  5 rokov piseme a verejne kritizujeme cenu za osvetlenie, ako aj jeho funkcnost. Pytame sa – bola cena za viditelny vysledok adekvatna?

  Dnes podobne otazky (zatial v inej obci) kladu vysetrovatelia…

  https://www.aktuality.sk/clanok/850065/kauza-obvinenych-starostov-manipulovali-zakazku-na-osvetlenie-cena-vyletela-na-dvojnasobok/

 10. pán Majko od poslankyne ktorá bola vo vašom štúdiu som počula že máte ohorenú špz auta ktoré vám podpálili na stene.ešte stále nie je podpálenie vyšetrené?prečo o tom nenapíšete článok lebo po meste sa povráva že v tom má prsty vplyvný funkcionár.je to pravda?my občania máme právo vedieť o týchto ľuďoch pravdu.je tiež pravda že na úrade pracuje druška mafiána čo je vo väzení pre drogy?napíšte prosím nech ľudia vedia pravdu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články