sobota, 30 septembra, 2023

Neporiadok pri Mestských sociálnych bytoch je stále väčší. Chodia primátor a poslanci okolo so zaviazanými očami?

Najčítanejšie

Sereď / Neporiadok v meste Sereď a systematické neudržiavanie priestorov okolo mestskej nehnuteľnosti „Sociálne byty mesta Sereď“ na Trnavskej ulici je večnou témou už od vzniku novín.

Po desiatky krát sme v minulosti upozorňovali vedenie mesta na neplnenie si základných povinností správcu sociálnych bytov čo však nepomáha, alebo má len veľmi krátkodobý účinok.

Spravidla po niekoľkých publikovaných materiáloch v novinách kompetentné osoby zabezpečili odvoz odpadkov spred sociálnych bytov. No treba povedať, že sa tak udialo na náklady nás všetkých čo je neprijateľné. Odpad tvoria konkrétne osoby a konkrétne osoby za jeho likvidáciu musia aj platiť.

Je tomu už pár mesiacov čo sme v niekoľkých článkoch upozornili na sporák a množstvo odpadu okolo neho vyhodených prakticky na ulici pri smetných kontajneroch. K dnešnému dňu sa však neudialo nič – starý sporák je na svojom mieste len poľahnutý pri múre a z časti rozbitý. Spolu s ostatnými odpadkami ale vstup do mesta špatí rovnako.

 

Posledné týždne nie je ale najväčším problémom samotný už mesiace na odvoz a likvidáciu čakajúci sporák. Hlavným problémom posledných týždňov je množstvo odpadkov priamo na ulici, teda už mimo objekt mestských sociálnych bytov. Odpadky sú sústavne rozfukované vetrom po okolí, čo však nik nerieši. V mestských sociálnych bytoch je premávka ako na jarmoku, prázdnotou teda nezívajú. Je výlučne chybou vedenia mesta, že dotyčné ubytované osoby nie sú zaiteresované na poriadku v nehnuteľnosti a okolo nej.

Okoloidúci občania nás už dlhšiu dobu upozorňujú aj na množstvo odpadkov vo vedľajšom objekte, ktorého pozemok má byť mestský, len nehnuteľnosť na ňom má byť súkromná. Fotografia z dnešného dňa skutočne dokazuje ďalšiu kopu odpadu, ktorá spôsobuje jeho rozfukovanie a možné zhromaždisko potkanov a myší, ktoré následne likvidujú majetok okolitých susedov. Ani tu mesto do dnešného dňa nezasiahlo a neprijateľný stav toleruje.

Ďalším problémom okolia sociálnych bytov a predmetnej s nimi susediacej nehnuteľnosti obývanej Rómami je sústavné parkovanie áut na chodníku a trávniku. Pri parkovaní na chodníku musia chodci autá obchádzať po blate a pri parkovaní na trávniku prirodzene rozjazdená hlina a blato následne vzniká.

Po desiatkach publikovaných článkov a dokonca v minulosti aj samostatnej rubrike v novinách s názvom Sociálne byty mesta Sereď, by už konečne vedenie mesta mohlo pochopiť, že zodpovednosť za stav v sociálnych bytoch nenesú občania, ale správca nehnuteľnosti.  Za (ne) konanie správcu zodpovedá konateľ a štatutár mesta Ing. Martin Tomčányi rovnako, ako za ostatné dianie v meste. Je len na ňom, či si dokáže urobiť poriadok so svojimi podriadenými, alebo či sa bude pred zodpovednosťou skrývať.

Situácia sa z roka na rok zhoršuje. Dokedy budú tento mestský bordel ľudia trpieť?

 

Podobné články

18 KOMENTÁRE

 1. Prečo to smetari ne odvezu ked tam je ty veci na vihodeni šak su za to plateni socialne bity si plata smety tak bi to mali odviez smetari

 2. Smetyary sú platený za to že niekto netrafý odpad do kontajnera a ony ho majú zberať? Sy sy istí?
  Pýšem po tvojom abi sy my rozumel.

 3. MOzem nieco?Chodte po chodniku od starej divadelnej saly ku kniznici .A tam je taka terasa a tam je to lepsie.A to je v centre.Kartony a smetie v strede mesta.Asi tam spava daky bezdomovec alebo co.Hnus a humus.A nik to neriesi.

 4. Tomči bud uz konecne chlap, bachor nato mas a ukaz co je v tebe ! Asi by sme mali spravit nejaky maly-velky protest pred tvojim domom aby si sa zbadal. Dufam ze uz niekto podal trestne oznamenie na teba za toto co predvadzas. Si najlepsi primator historie nasho mesta, gratulujem !
  Dal by som to tebe pozbierat setko a na tvoje naklady, sak penazi mas dost ty aj tvoja rodina

 5. Každý by si mal spraviť poriadok po sebe, neviem prečo do toho splietate primátora a smetiarov😱😏🤔🤔sa treba zamyslieť nad sebou..to je vizitka tý čo tam bývajú..😱😏😭😭😭😭😭

 6. Každý slušný človek si odnesie nepotrebné veci do zberného dvora, neviem prečo by mal niekto po niekom upratovať..doma Vám niekto upratuje?? Robíme si všetko sami..tak by to malo byť aj na pred domom..keď idete na wc,tak zavoláte primátora, nech Vám utrie zadok?

 7. zdegenerovani hnusni smradlavi spinavi tupi potkani,degenerati,mrokari!!!!!!!!!!!!!!!!…..preco sa to nepise tak,ako to je????….ale ze obcania???…..to niesu obcania,to su hnusne zdegenerovane medzi vlastnymi surodencami splodene individua…….yperit a sarin im tam pustit…..

 8. na ôsmej fotke je jasne vidiet ako v p..i majú aj nakreslenú žltú čiaru, ktorá značí zákaz zastavenia a státia. Asi nie zo srandy je tam vyznačená

 9. Samozrejme ze primator nebude po nikom upratovat ale je to jeho mesto a jeho vizitka aby urobil nejaku napravu, kedze opice si nevedia upratat po sebe. To tu bude len tak bordel 100rokov lebo oni to nedokazu ? Treba stym nieco urobit a prvy by mal zacat on. Ked to nedokaze/nechce nemal kandidovat

 10. A čo čakáte a chcete od týchto odpudzujúc ich a strašne vychrdlích ŽIVOČÍCHOV ? Hlavne že bieli človek čo potrebuje bývanie nič mu neposkytnù ale veď škodná je chránená fuj šimpanzy v zoo sú inteligentnejšie ! 🙉🙊🙈🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵🐵

 11. Ona ,,nekukáááá,, ona parazituje a zarába peniaze na úkor slušných a ambicióznych a vyvaluje šunky v teplučkej kanceláriji . Hanba

 12. To je pravda aj na zbernom dvore sa hrá na velkú šéfku dobrích dala vihodit a uplatkárov tam nechala ako toho mladeho čo mal v zadu na starost sut a drevo a tú uplatkarku pinkejku tam nechali nech jej skontroluju kancelariu

 13. nech to ide ta uplatkarska mrcha upratovať , nie len eura do vrecaka brať. A ze jej to nadriadeny toleruje :p , kolko mu dava ta mrcina ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články