štvrtok, 7 decembra, 2023

Jaroslav Haščák bol z väzby prepustený na slobodu

Najčítanejšie

Najvyšší súd Slovenskej republiky vyhovel žiadosti advokátov Jaroslava Haščáka a prepustil ho na slobodu z väzby, v ktorej skončil začiatkom decembra na základe rozhodnutia sudkyne  Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

Najvyšší súd rozhodnutie odôvodnil takto:

„Senát 4T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí, na podklade sťažností obvinených Jaroslava H. a Dany A., zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 4. decembra 2020 a prepustil oboch obvinených z väzby na slobodu. Senát dospel k záveru, že existencia väzobných dôvodov u obvinených nie je daná“

Podobné články

16 KOMENTÁRE

 1. Spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka síce dnes senát Najvyššieho súdu prepustil z vyšetrovacej väzby, no do výkonného vedenia skupiny sa nevráti. Naďalej platí rozhodnutie Penty spred vyše mesiaca, ktorým od neho prevzal najvyššie manažérske pozície iný spoluvlastník, Iain Child.
  „Po prepustení z väzby sa síce bude môcť Jaroslav Haščák efektívnejšie brániť voči svojim obvineniam, no na tom, že už nie je súčasťou vrcholového riadenia Penty, sa nič nemení, keďže on sám zostáva naďalej obvinený,“ uviedol pre Denník E komunikačný manažér skupiny Martin Danko.
  P.S.Ešte aj z fotiek ho vymazali…
  Komunisti to proste vedia,takto vymazali z fotky s Gottwaldom aj R.Slánskeho,ostala po ňom iba baranica,ktorú požičal tušim Širokému

 2. História sa opakuje. Budeme zatvárať a prepúšťať. Veď keby to tak nebolo, načo by nám bolo toľko súdov na rôznych úrovniach? Aj oni musia z niečoho žiť.

 3. volic je uplne hovno,nevie vobec nic, motto j.hascaka.a ma velku pravdu kazdy den to plati na 100%.snad nechcu zavriet oligarchu a miliardara.
  demokracia je navzdy pochovana!

 4. Tak a teraz možte vidiet aky je Matel zapredanec. Spominate si ako trepal , ze preco v tedajsi smer nenesie zodpovednost za svoje rozhodnutia. Matel je pri hrante o 3 mesiace rok a stale nepredlozil takyto zakon. Lebo tu by hned narazil ten jeho xicht. Hascak nie je blb, aby mal vo firme nejake kompromitujuce matrerialy na seba. Teraz pekne poda zalobu to vyhra a nase dane poputuju jemu. Pretoze Matel ma len velku hubu , poslal po Hascaka 50 poliucajtov, tam nabehli ako Rambovia a potom cakali na vytah a sa vozili po skupinkach hore. Cele na smiech. Ale nazad k matelkovi, preco este neschvalil zodpovednost za ciny ktore vlada, ministry spravia ??? Fitnescentra budu chciet odskodne, nakolko maju na ne narok, Hascak bude chciet odkodne, preco to ide z dani, ked si to jeden saso vymyslel !!!

 5. Hlavne že bol prepad na nejakých vysypaných puberťákov z nejakého portálu Bádateľ…
  pripadá mi to podla porekadla zabi človeka si vrah a zabi ich milión tak si dobyvateľ…. smutné

 6. Čierna kocka není čierna kocka, ale biela guľa! 😄to úplne trafil, a niekto ako Kuciak sa obetoval, aby sme pochopili odstupom času, že čierna kocka je predsa len čierna kocka, len to potrebujeme počuť z úst najvyššieho 🙏

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články