štvrtok, 7 decembra, 2023

Trnava: PRVÝ ZBER BIOODPADU

Najčítanejšie

PRVÝ ZBER BIOODPADU

prebehol bez komplikácií. VŽPéčko (vedľajšie živočíšne produkty) bolo celkom čisté. Cca 80% tvoril zelený odpad, zvyšok kuchynský odpad (rožky a chlieb atď). Vo vreckách nebolo skoro nič, čo je výborná a najčistejšia forma zberu, vďaka. 🙏Ak aj sáčky boli, boli to klasické mikroténové plastové vrecká z marketov, čo určite nie je vhodné. Rozložiteľné vrecká boli možno dve, takže zatiaľ tiež máličko, ale to je v poriadku, ak môžete určite uprednostnite „bezsáčkové“ vysýpanie. 🙏Naplnenosť nádob bola v priemere na cca polovicu kontajnera, čo je ako štart v poriadku. Odovzdanie v bioplynovej stanici prebehlo bez problému. Celková váha prvého zberu bola 0,6 tony.
Vďaka každému, kto doma separuje bio😉

Zdroj: FB

Podobné články

5 KOMENTÁRE

  1. Totálna blbosť je to, že za normálnych okolností by sa 600 kilo odpadu odviezlo na skládku, zaviedlo tonami ďalšieho odpadu a nikdy by sa nerozlozil aj keď je to odpad prírodný.
    Takto z toho vznikne niečo čo sa dá ešte znovu využiť.
    Mimochodom ako to že v TT sa to dá a V Seredi počúvame od Tibirka len lamentacie ako to nepôjde, bude to drahé a aj tak to ľudia robiť nebudú?

  2. O čom tu motáš? Čo sa na skládke nerozloží? Bol si ty niekedy na skládke ? Skús doma zakopať do zeme zvyšky jedla a vykop to o mesiac – hádam si nemyslíš že to bude v pôvodnom stave… načo by nám potom boli mrazáky

  3. stryko BUM , ty si ale fetka. A za dalsie teraz je zima v tom smetiaku to akurat zmrzne ok, pockaj v lete co to bude , ked na ten smetiak bude prazit 30 stupnov. To bude aroma ulicami

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články