štvrtok, 7 decembra, 2023

Mesto si pod vedením primátora Tomčányiho opätovne neplní povinnosti voči občanom

Najčítanejšie

Sereď / Zima dorazila aj do nášho mesta tak, ako to napísala Iveta Tóthová v nedávno publikovanom článku. Napadal prvý sneh. Práve vo svojom článku uverejnila aj Plán zimnej údržby mesta s podrobným rozpisom, kedy a z ktorých ulíc a chodníkov bude mestskou údržbou odhrnutý sneh.

Už v diskusiách sme sa mali možnosť dočítať, že ulice odhrnuté nie sú. Sledujeme hlavne ulicu Trnavskú, nakoľko maximálne dodržiavame lock down. Chodník na tejto ulici je uvedený v rozpise  1. okruhu zimnej údržby zverejnenej Mestom Sereď.

V prvý deň sneženia sme čakali a nič nekomentovali, nezverejňovali s tým, že snáď k odhŕnaniu dôjde na deň druhý. Otázkou ale je, čo bolo odhŕnané v deň prvý, keď nie chodníky uvedené v 1. okruhu.

V druhý deň sme čakali do večera, no opätovne k odhrnutiu snehu ani inej forme zimnej údržby zabezpečujúcej dôkladné odstránenie snehu z chodníka a nezamrzanie jeho zostatkov na ňom a teda k rešpektovaniu vlastného plánu zimnej údržby  mestom nedošlo. Stále sme ale nepísali a nekritizovali nič.

Tretí deň, teda včera sme predpokladali, že k dôkladnej zimnej údržbe  spomenutého 1. okruhu nemôže NEprísť, lebo následné okruhy, teda 2., 3. a 4., by potom boli odhrnuté a ošetrené proti zamŕzaniu snáď až na jar, resp. by došlo skôr k úplnému  roztopeniu snehu, ako splneniu si p

ovinností  Mestom Sereď.

Mesto Sereď na Trnavskú ulicu odhŕnacie mechanizmy  vykonať kvalitnú údržbu neposlalo ani na tretí deň. Úplne nič! Stovky aj starých obyvateľov mesta teda stále musí chodiť po zamrznutom a ešte stále čiastočne zasneženom chodníku a to nie 50 m do obchodu ako v centre mesta, ale stovky metrov, resp viac ako kilometer a teda desiatky minút.

(nemáme prehľad o stave zimnej údržby na iných uliciach, na Trnavskej príroda už spravila svoje a z veľkej časti je sneh na chodníku roztopený a zamŕzajú jeho zvyšky)

Mesto si ako obyčajne nesplnilo ani povinnosť uloženú v zákone ešte pred jeho novelizáciou – nezabezpečilo bezodkladné dôkladné odhrnutie snehu pred mestskou nehnuteľnosťou, teda Mestskými sociálnymi bytmi.

(Fotografie sú vyhotovené na 4 deň po snežení, dnes krátko po 4. hodine rannej)

Dovoľujeme si čitateľom nášho média pripomenúť, ako Mesto Sereď prostredníctvom úradníkov tlačilo na vlastníkov nehnuteľností, aby mestské chodníky, teda v podstate cudzí majetok na vlastné náklady dôkladne udržiavali schodné bezodkladne a to bez akejkoľvek náhrady. Keď sme pred rokmi argumentovali rozporom legislatívy so Základnou listinou práv a slobôd vylučujúcou nútené práce na cudzom majetku, namiesto diskusie a pochopenia, sme získali iba výsmech a verejné osočovanie.

Mesto Sereď v poslednom roku pred zmenou zákona protiprávne zo zimnej údržby vyňalo chodník na Trnavskej ulici, ktorej údržba bola povinnosťou mesta aj počas platnosti „starého“ zákona. Opätovne teda svojské narábanie s právom a povinnosťami stanovenými zákonom.

Dnes je povinnosť udržiavať schodný chodník zákonom logicky daná vlastníkovi, teda v našom prípade Mestu Sereď. Dokedy budú teda pán primátor Tomčányi ľudia nútení chodiť po nebezpečných a neudržiavaných chodníkoch? Počkáte do roztopenia napadaného snehu, alebo čakáte rovno na jar?

Vlastne, kilometre odhŕňacie mechanizmy nabehajú po suchých chodníkoch, ako to zadokumentoval obyvateľ mesta na Mlynárskej ulici. To akože vážne pán Tomčányi?

Rozpis Plánu zimnej údržby mesta:

Snehová nádielka neprináša len radosť ale aj starosti

História článkov týkajúcich sa nútených prác v minulosti:

http://archiv.seredonline.sk/odpratavanie-snehu-nutene-prace/index.html

Článok a videozáznam dokumentujúci, ako a kde mesto plytvá údržbovými kapacitami na úkor ostatných neodhrnutých chodníkov:

Obsahuje aj takýto spôsob zimnej údržby plán v meste Sereď ? – VIDEO

Podobné články

12 KOMENTÁRE

 1. Pán Majko,tie stovky aj starých obyvatelov,ako to spomínate,dopláca na neodhrnuté chodníky práve kvôli Vám.Nad tým ste nerozmýšlal?Každý deň tu osierate všetko,čo sa týka mesta,tak sa potom to mesto na náš zasnežený chodník s prepáčením VYSERIE.S pozdravom obyvateľ Trnavskej ulice.

 2. Anonym väčšia sprostosť vás ozaj nenapadla? Porozmýšľajte radšej nad tým aké povinnosti voči občanom ma samospráva. A druhy raz si radšej zahryznite do jazyka kým taky blud napíšete.

 3. Jarmila 15. januára 2021, 8:15 – len ho nechajte, nech sa vyjadri. Je potrebne vediet, akych myslitelov to mame v meste. Evidentne maju zmysel pre dodrziavanie nielen zakonov, ale aj vlastnych nariadeni mesta.

 4. Keď si na takomto neodhrnutom chodníku anonym rozbije papulu alebo dolame nohy a ostanú mu trvalé následky tak príde na to čo napísal

 5. Nepride, alebo si myslis, ze s tym co ma v hlave sa to da? Henti pozieraci soc. davok by miesto vypisovania blbosti mohli ten lad oskrabkavat.

 6. citam, ze nepoznate ci nechcete vediet kto je osobne v Seredi priamo zodpovedny za Zimnu udrzbu? Ano je to Slovak!!! Vas sused, znamy, priatel, kamarat z detstva, len Vy sa tu bojite napisat jeho priezvisko a jeho lenivych kolegov!!!!!

 7. ak,je nieco mestske v tomto pripade chodnik tak kto je zodpovedny za jeho udrzbu?snad mesto,tak ako vsade v europe kde obcania platia mestu dane.
  k udrzbe patri aj odpratavanie snehu,ktore ma zabezpecit mesto.
  neviem co tu chce niekto polemizovat a obhajovat.

 8. Pre Tony,vieš hovno,ako to je v Európe,tak nemudruj Ty.Ono totižto,žiadne mesto na svete nemá také kapacity,aby upratalo sneh,v takom možnom termíne,ako by si ľudia želali.Kazdy jeden v Európe zoberie lopatu a metlu a pozameta chodník pred svojím domom a nebude čakať až do druhého dňa.Uvidime,ak bude starosta niekto iný,čo budete vypisovať potom.To som videl,ako sa zmenil župan Trnavského kraja,samé dobré veci,sa od tej doby udiali,ako keby bol niekto svihol čarovným prútikom.

 9. pre Anonym 15. januára 2021, 13:54
  Viete prosím Vás uviesť aspoň 3 dobré veci, ktoré sa udiali za Viskupiča a mali pozitívny vplyv na život ľudí v TT kraji? A čo sa Serede týka, tak to je škoda reči. Mesto nielenže kríva ale žalostne vo vývoji zaostáva.

 10. Čo dobre spravil župan trnavského samosprávneho kraja pre občana nič . Župan ma dobrý plat chudoba nemá z čoho žiť a platí dane špinavému štátu.

 11. pre anonym 15.1. 13:54 vidim,ze si ten pravy sedlak co bol najdalej v zahrade a najvyssie na hore,skus behnut trochu za hranice do rakuska a popitaj sa ako to tam funguje cez zimu. potom si utri tu zamastenu hubu a skus napisat nieco co si zazil,alebo zistil,ked si bol mimo slovensko.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články