štvrtok, 7 decembra, 2023

Blokovanie diskusie na SOL pod článkami o správe vecí verejných nezodpovedá hodnotám, na ktorých bolo médium založené

Najčítanejšie

Sereď /  Internetové médium seredonline.sk bolo pred viac ako dekádou založené z dôvodu sprístupnenia maximálneho množstva informácií verejnosti a možnosti diskutovania občanov na témy verejného života a správy vecí verejných samosprávou.

Prakticky od začiatku sme zaviedli pravidlá NEumožňujúce skorumpovanie média a jednostranné informovanie ani za predpokladu, že by samotná redakcia mala záujem prinášať informácie jednostranné, alebo tendenčné. Toto je zabezpečené možnosťou registrácie a prispievania do média občanmi rôzneho politického presvedčenia, náboženského vyznania i uznávaných hodnôt. Viac menej jediným zásadným predpokladom publikovania v médiu je ochota vystupovať pod svojim menom a priezviskom, teda s odhalením plnej identity, čo garantuje plnú zodpovednosť za publikované materiály a tým transparentnosť pri tvorbe obsahu média.

Pre ochranu autorov od nenávistných komentárov smerujúcich zásadne od anonymných prispievateľov do diskusií sme zaviedli určenie možnosti komentovania článkov, alebo zastavenia diskusie pod článkami samotným autorom, ktorý jediný má právo rozhodnúť či chce alebo nechce „diskutovať“ s anonymnými diskutujúcimi prípadne dobrovoľne sa nechať urážať zákernými a bezcharakternými jedincami neschopnými pod svoj názor sa podpísať.

Cieľom novín ale nie je ochrana volených zástupcov a úradníkov pred otázkami, podnetmi a pripomienkami občanov, ktorí ich platia a už vôbec obmedzenie práva na vyjadrenie názoru vo veciach verejných a to hlavne pri rozdeľovaní finančných prostriedkov z verejných zdrojov.

Keďže väčšina ľudí pozná stratégiu média, ciele a hodnoty na ktorých vzniklo, sme sústavne atakovaní oprávnenými pripomienkami a otázkami zo strany občanov, prečo sú bežné príspevky týkajúce sa napr. rozdeľovania dotácií, termíny testovania na Covid-19 či iné veci týkajúce sa skutočne len správy vecí verejných v diskusii blokované.

Naša odpoveď je jednoduchá – diskusiu blokuje autor svojho článku.

Keďže ale minimálne v niektorých prípadoch je diskusia autorom článku (zverejňovanej informácie) blokovaná v rozpore s cieľmi média, jeho charakterom a záujmom priniesť do správy vecí verejných transparentnosť, po dohode s autorkou niektorých článkov, pod ktorými je diskusia štandardne blokovaná, tieto budú odblokované.

Za dôležitú považujeme možnosť vyjadriť sa verejnosti k dotáciám rozdelených z verejných finančných zdrojov poslancami MsZ a preto odblokovávame a uvoľnujeme k verejnej diskusii tento článok:

Schválenie dotácií z rozpočtu mesta Sereď v oblasti sociálnej, kultúrnej a športovej

Žiadame diskutujúcich, aby diskutovali vecne, k téme, bez zbytočných invektív a urážok a v diskusii zbytočne neodchádzali od témy.

Miloš Majko

Podobné články

 1. ďakujem miloš za diskusiu.konečne si zakročil.a rešpektuješ to čo si sľúbil dávno.nebol som sám ako vieš čo som nebol spokojný s prístupom k diskusii.ďakujem

 2. ďakujem miloš za diskusiu.konečne si zakročil.a rešpektuješ to čo si sľúbil dávno.nebol som sám ako vieš čo som nebol spokojný s prístupom k diskusii.ďakujem

 3. nespokojný občan 4. marca 2021, 0:12 – niet za co. Ja respektujem stanovene ciele media od jeho zalozenia, no zaroven aj volu autora nediskutovat s anonymnym diskutujucim vela krat sa podobajucim skor arogantnemu hovadu, ako normalnemu cloveku.

  Je pravdou, ze ja mam pomerne potlacenu citlivost vnimania utokov voci vlastnej osobe a nemam problem diskutovat vsade tam, kde nejaku sancu na diskusiu vidim. Nie kazdy je ale ako ja. Nastastie…

  Faktom ale je, ze diskusia skutocne nesmie byt blokovana pod clankami, ktore sa tak velmi tykaju veci verejnych, ako rozdelovanie financii z mestskych penazi.

  Poslanci a aj vedenie mesta MUSI pred volicmi a obcanmi vediet OBHAJIT kazde vynalozene Euro do dotacii, ci za inym ucelom.

  Tu musi prevladnut verejny zaujem nad zaujmom osobnym a ak autor nema zaujem ist do diskusie s diskutujucim, moze clanok uverejnit pod redakciou, kde nema povinnost reagovat osobne a administrator bez najmensich problemov sa s anonymnym arogantnym trolom vysporiada velmi rychlo.

  V zaujme zachovania vyvazenosti medzi diskusiou a teda slobodou slova a ochranou autorov clankov a media pred anonymnymi cielenymi utokmi a znevazovanim, postupne izolujeme najagresivnejsie anonymne prasata myliace si verejny medialny priestor s valovom, v ktorom sa doma nepochybne tak radi valaju. Urcite si najdu iny priestor, ktory im zdarma poskytne rovnaku moznost a bez obmedzeni.
  Ale kedze mame demokraciu a uz tri dekady trhovy mechanizmus, aj tito diskutujuci ak maju skutocny zaujem vyjadrit svoj nazor na SOL, maju moznost dohodnut si individualny plateny diskusny priestor. Tu uvidime, aku hodnotu prikladaju k publikovaniu primitivnych nezmyslov a ci su hrdinami len za cudzie peniaze.

  V kazdom pripade SOL bolo, je a bude k dispozicii obcanom aj na anonymne otazky kladene volenym zastupcom v znameni hesla – ked im neprekazaju anonymne hlasy vo volbach, musia strpiet aj anonymne otazky im kladene po volbach.

 4. Pán Majko stačilo sa porozprávať s autorom článku a nie takto verejne ho zhodiť. Je to od vás podľa mňa detinské a účelové. Divím sa, že pani Tóthová sem ešte píše články a chápem ju prečo nepovolovala diskusiu (hlavne po Vašom “článku” o cintoríne).

 5. Obcan 4. marca 2021, 11:09 – a vy si myslite, ze som so sl. Tothovou nehovoril? To je mozno Vas styl, pripadne niekoho, koho poznate. Ja vzdy skor rozmyslam a komunikujem, ako konam.

  A sl. Tothova blokuje diskusiu nie ako ochranu pred podpisanymi diskutujucimi ako som ja, ale pred anonymami, ako ste Vy. Len pre informaciu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články