štvrtok, 7 decembra, 2023

STRATÉGIA ROVNOSTI, INKLÚZIE A PARTICIPÁCIE RÓMOV DO ROKU 2030

Najčítanejšie

Dnes som na vládu predložil rámcový strategický dokument, ktorý vypracoval Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, ktorý pôsobí pod ministerstvom vnútra.

👉🏻 STRATÉGIA ROVNOSTI, INKLÚZIE A PARTICIPÁCIE RÓMOV DO ROKU 2030 👈🏻
➡️ Definuje smerovanie verejných politík za účelom dosiahnutia viditeľnej zmeny v oblasti rovnosti a začleňovania Rómov.
➡️ Predstavuje súbor východísk a cieľov, ktoré smerujú k zastaveniu segregácie rómskych komunít, výraznému pozitívnemu obratu v sociálnom začleňovaní Rómov, nediskriminácii, k zmene postojov a zlepšeniu spolužitia.
Pre naplnenie cieľov sú naďalej kľúčové 4 oblasti:
✅ZAMESTNANOSŤ
✅VZDELÁVANIE
✅ZDRAVIE
✅BÝVANIE
Osobitný dôraz sa kladie na nediskrimináciu a BOJ S PROTIRÓMSKYM RASIZMOM.
Na tento strategický dokument budú nadväzovať konkrétne akčné plány pre jednotlivé oblasti.
Materiál prispieva k naplneniu zámerov vlády vo vzťahu k zlepšeniu postavenia a situácie Rómov a taktiež reflektuje ciele Vízie a stratégie rozvoja Slovenska do roku 2030.
Do veľkej miery tiež reflektuje odporúčania adresované SR v rámci tretieho kola univerzálneho periodického hodnotenia Rady OSN pre ľudské práva v Ženeve z roku 2019 a šiesteho kola monitoringu Európskej komisie proti rasizmu a intolerancii z roku 2020.
Zdroj: FB

Podobné články

  1. Môžu mať vypracovanú akúkoľvek stratégiu rovnosti, nič sa nezmení pre nich, iba pre nás, aby sme viac na nich robili, aby sa tieto plány mohli uskutočniť. Už tých plánov bolo až, až, ale nevidieť posun, až na to, že si žijú nad pomery. Že všetko okolo seba ničia, sami si to robia. Pokiaľ si na to nezarobia, nič sa nezmení, stále sa bude len hovoriť o rasizme a diskriminácie. Koľko bytoviek už zničili a dostali nové bývanie? Komu z bielych dajú len tak bývanie…? Že sú neprispôsobilí? Ako na čo, na robotu určite, ale na využívanie na to sú až veľmi múdri. A tí v EÚ len dávajú rozumy, ale nech nám ukážu, ako ich prevychovať. Už ich tam mali a hupky ich vrátili späť. Lepšie je radiť ako konať.

  2. Dospelo to tam že sa vyčerpajú zdroje na štúdie analýzy atď a zopar ľudí bude za vodou a my rómovia budeme tam kde sme , teda v prdel1

  3. Ako jedno z prvých by sa Rómovia a Cigáni mali naučiť,že keď si odveziem domov na Cukrovarskú nákup z Kauflandu alebo Billy,tak mojou občianskou povinnosťou je ten nákupný košík odviesť naspäť k obchodu.To nikomu nevadí,že je ich tam na dvore asi dvadsať na kope ?Nikomu to nechýba ani nevadí ?

  4. Im je všetko dovolené. Keď by ste niečo povedal, ste rasista, sú diskriminovaní. Je chránený druh, nad ktorým sa drží ochranná ruka. Oni si nemusia ani ten bordel na dvore odpratať, to musí mesto, že pri odvoze z auto po ceste vyskakujú potkany.

  5. No a čo? Nechceme brať prácu gadžom! Dáme zarobiť kauflandu nech si pre vozíky prídu. Snáď nebudeme platiť a ešte aj robiť na vaše káre a vracať sa s prázdnym vozíkom späť

  6. Dať vám užívať len to, čo si vlastnými rukami zarobíte. Nie sa priživovať na rodinných prídavkoch. Postarajte sa sami o nich, ako každý. Sú aj veľmi slušní, vzdelaní a pracovití, ale tých je len zlomok. Ostatní – príživníci.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články