štvrtok, 7 decembra, 2023

Pokrivené a hrdzavé „zábradlie“ bolo k chodníku privarené aj po jeho rekonštrukcii

Najčítanejšie

Sereď / Pred bodovou kina NOVA je teda dokončený chodník. Konečne ostrovy vyrastajúcej buriny uprostred popraskaného asfaltu odišli do histórie. Po desiatkach rokov došlo k zmene vizuálnej, aj keď za použitia snáď najjednoduchšej a pravdepodobne aj najlacnejšej dlažby na trhu.

Ten, kto predpokladal, že vedenie mesta bude mať záujem o komplexnejšie riešenie dedičstva druhej polovice minulého storočia a skutočné povzdvihnutie verejného priestoru  popri najfrekventovanejšej komunikácii cez mesto na úroveň hodnú súčasného dátumu, sa veľmi rýchlo musí vrátiť do reality.

Po dlhé roky intenzívne kritizované zničené chodníky sú teda vylepšené, no Mesto Sereď ročne pracujúce s rozpočtom vo výške cca 15 MILIÓNOV Eur zopár „šestákov“ na odstránenie hrdzavého „zábradlia“ architektonicky patriaceho skutočne do 70-tych rokov minulého storočia ani len neuvažovalo. Už pri kladení dlažby staré držiaky zostali a pred dvomi dňami na čerstvo zrekonštruovanú plochu boli späť privarené aj pokrivené zábradlia.

O bezpečnosti takto realizovaného „zábradlia“ vzhľadom na aktuálnu fotodokumentáciu je asi písať zbytočné.

Ďalšia ostuda? V prvom rade vizitka vedenia mesta.

Koľko nás obyvateľov mesta stála rekonštrukcia zistíme a zároveň si ukážeme, ako obdobné veci riešia inde. A ako mohli bezpečnostné prvky v meste vyzerať pred viac ako desaťročím. Teda za predpokladu, že by vizuál mesta, verejných priestranstiev a bezpečnosť bola aspoň niekde v rebríčku priorít, čo zatiaľ žiaľ nie je. A takýmto spôsobom ani nebude.

Podobné články

 1. Vas to niekoho prekvapilo? Mna bohuzial nie. Je to presne podla uz dobre poznaneho vzoru budovania v meste. Provizorne vsetko co sa da. A pritom naozaj staci sadnut do auta, a pozriet sa ako sa poriadne robia veci v Trnave. Taka skoda je to, naoko kvoli bliziacim sa volbam….

 2. toto je reálna vizitka štátnej správy, úradníkovi stačí zrejme , že má definitívu aj s platom a je vymaľované….
  V súkromnej spoločnosti, by sa to nestalo, alebo len raz….. Z toho mi vychádza, že naceňovali práce od stola a skutočnosť nevideli, alebo sa oprava jednoducho nevošla do kolónky, ktorú tam asi nemal. Alebo aby sme nekrivdili, ešte neprebehlo preberacie konanie alebo kontrolný deň :)))

 3. dlažba je to najpoužívanejšia na chodníky do mesta, aj jej názov o tom hovorí, obzvlášť som sa pozrel na paletu keď to robili, neviem čo extra ste chceli na chodníku mať. Iné sú samozrejme námestíčka a k tomu robené priľahlé chodníčky. Myslím, že nejaký farebný melír alebo rôzne formáty tam neboli potrebné. Zábradlie veru aspoň streknúť mohli 🙂

 4. A pozrite ako je položená dlažba na opačnej strane pri malej Jednote .
  Je to skrátka na vzor“ rozbi hubu“,keď zakopneš.
  A to je akože čerstvo položená uvidime ,keď „sadne“ na jar.
  A to nemusim byt ani odbornik !
  Kde je kontrola- ide to z peňazí nás občanov?!!!

 5. teda tak toto už nepotrebuje žiaden koment.tomčáni je asi slepý ale ani poslanci nevidia čo sa tu deje?????to musína všetko upozorniť pán majko?????čo robia účadníci a slahučková čo je ďalšou hovorkyňou aby veselický nekydal jednu pytomosť za druhou?????poslanci sa zobutte na to sme vás volili aby ste si robili kšefty?????

 6. a hlupákom sa pre čitateľov stáva: Dušan Vajdík, Dolná Streda 901, ako realizátor prác a jeho firma Lukystav s.r.o.(Baustein, s. r. o.), Váhovská cesta 517, Dolná Streda

 7. Kto kontroluje co sa a ako spravi.Treba ho poslat na sibir ako volakedy ked toto nevidi a necha to tak.Alebo ze by mu niekto nieco za nevsimavost…..
  Hnus.A radseje nedokomentujem.

 8. Preco mesto si konecne nepodchiti toho pana co im dokazal v case Corony porobit veci zadarmo alebo len za material.Je sikovny a porobil im kopec veci za nic.Poznam ho a robil aj pod mestom myslim presme SMS.Odtial odisiel pod kulturu a tam im teraz lepi plagaty.Nevedia si ho podchytit alebo aj zaplatit?Je silovny a vie dost robot spravit.Aj mne osobne porobil zamocnicke veci.Jaaaaaaj radsej zaplati mesto firmam .Dokedy toto bude.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články