štvrtok, 7 decembra, 2023

Keď sa poslanec Kavoň nekontroluje sám, musia to robiť občania

Najčítanejšie

Šintava / Zvolenie občana do funkcie v samospráve si vyžaduje, aby bol dostatočne známy medzi obyvateľmi. Teda, aspoň u ľudí, ktorí mu dajú hlasy. Vie ale volič už počas volieb, kto je kto, aké má vlastnosti, charakter, ako sa vo funkcii (pri moci) bude správať a čo s ním moc urobí?

Záujem o veci verejné v demokracii nesmie končiť volebným dňom a prečítaním si výsledkov volieb.  Ak sa následne o volených zástupcov občan prestane zaujímať, ak ich správanie a konanie pri správe vecí verejných zostane bez občianskej kontroly, môžu (a podľa skúseností sa to aj stane) u niektorých ľudí dosadených do verejných funkcií nastať výrazné  zmeny. Funkcia a moc totiž odhaľuje vnútro a charakter človeka.

Zvolený zástupca občanov by mal mať vysoký morálny kredit a mal by v konaní byť voči všetkým občanom férový a jeho konanie by malo byť predvídateľné. A znovu – nie u všetkých to tak aj je.

No a pri niektorých z nich potom stačí obhliadnutie sa do minulosti, pripomenutie si ich konania, výrokov či verejných vyhlásení  a občan sa môže prekvapiť, alebo dokonca byť zhrozený.

Hodnotiac konanie a výroky voleného zástupcu v čase, je človekom „viacerých tvárí“ poslanec OZ v Šintave  Ján Kavoň.

Veď si jeho výroky pozrite sami…

Aké praktiky sa v obci Šintava snaží zavádzať poslanec a verejný činiteľ Kavoň? Aké materiály zbiera na iných poslancov? Sleduje ich, ak áno, s akým úmyslom? Nie je takéto konanie poslanca Kavoňa nebezpečné a nemôže sa javiť ako vydieranie a nie je dokonca nezákonné?

Správa vecí verejných sa na Slovensku práve vďaka takýmto ľuďom vo funkciách dostáva do stavu, kedy samospráve, funkcionárom a „politikom“ nedôveruje stále viac ľudí. Vo vysokej, ale aj v tej najnižšej, komunálnej politike. Jednoducho všade tam, kde sa volení zástupcovia takpovediac „vymknú z pod kontroly“ a začnú namiesto obhajoby verejného záujmu, robiť si nejakú pofidérnu „svoju“ politiku.

Ale o tom až nabudúce…

Podobné články

 1. Práve som dopozeral záznam z posledného Oz.
  Pán Kavon tam háji a bojuje za občana Holicku ako lev. Aj keď vie že nemá pravdu. Až je to okaté. A myslím ,že nie po prvý krát.
  Budem si ho pozorne všímať ako bojuje za iných občanov a ako bude hájiť ich práva.

 2. Dobrý deň pán pozorovateľ, asi máš na hlave zváračskú helmu, keď nevidíš tie tri čo ešte v podstate nič nepovedali. Za to minulé volebné obdobie tam robili scénky ako keby mali útočiť na vrchol Hviezdnej roty. A teraz nič. Asi držia bobra mlčanlivosti.

 3. Pán pozorovateľ, v skutočnosti je výsledkom tohto zastupiteľstva zadlženie obce , čo považujem v poslednom roku mandátu za nezodpovedné. Za tri roky opravili dve cesty a jednu strechu. Tiež riešiť ZOS , je ako chytať užovky za chvost.
  V poslednom roku volebneho obdobia už vystavovať biankošeky nie je fér.
  Bude zaujímavé, kto sa podujme kandidovať v roku 2022 na starostu a poslancov.

 4. Áno dve cesty a jedna strecha + 150 tisícový dar pre právnikov.
  Stále viac ako Holiçka za 8rokov.
  Počul som, že Holička chce zase kandidovať ,tak nech sa s tým potom popasuje ,je to jeho dlh.
  Keď si dobre počúval dlh zos je 50 tisíc prečo to neriešiť?
  O tú čiastku mohol byť nižší úver

 5. Pri ZOS sa dlh môže riešiť, myslím tým dlhodobé riešenie. V prvom roku volebného obdobia mali občanom predstaviť riešenia volebných sľubov a pracovať na ich splnení. Bolo tam aj ZOS, vodovod Nitrianska, kanalizácia, zberný dvor, nové stavebné obvody…

 6. Ešte jedna otázka pre lepšie informovaných.

  Pri vodovode Nitrianska ide obec robiť prípojky, ktoré mali urobiť vodári ? Je takýto výdavok v súlade so zákonom ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články