sobota, 2 decembra, 2023

U politikov neplatí prezumpcia neviny iba morálka

Najčítanejšie

Peter Pellegríni nesie politickú zodpovednosť za obsah vládnutia dvanástich rokov socialistov. O vine kriminálnej by mal rozhodovať súd a nie paragraf 363 či utajované stretnutia s prezidentkou Čaputovou.
A už vôbec nie dovolávanie sa prezumpcie neviny.
Prezident Rakúska, Van der Bellen odvolal kancelára Kurza za prieskumy zaplatené zo štátnych peňazí, ktoré ho mali manipulačne vykresľovať nereálne.
O činnosť našich prieskumných agentúr by mali prejaviť orgány činné v trestnom konaní rovnako, ako rakúske o zakladateľku prieskumnej agentúry Research Affairs, vyšetrovanú vo väzbe.
Od volieb 2020, kedy volič spočítal socialistom celú plejádu zločinov ich moci, kde s nadsádzkou možno povedať, že okrem „opásania sa výbušninou“ či „pubertálna streľba po spolužiakoch v škole, sú tu prítomné takmer všetky trestné činy ekonomické.
Pani prezidentke, Zuzane Čaputovej, pripomínam z jej inauguračného prejavu po zložení sľubu tri vety :
„Nik nie je taký dôležitý a vplyvný, aby stál nad zákonom“.
„Inštitúcie a ľudia v nich, ktorí si nevedia poradiť s korupciou či nedotknuteľnosťou vybraných osôb, sa musia stáť minulosťou. Lebo urážajú základný ľudský cit pre spravodlivosť“.
Peter Pellegríni a jeho politická minulosť je presne tou osobou.
Čelí závažnému trestnému činu korupcie. Európska prokuratúra v súčasnosti vyšetruje IT zákazku z čias Rašiho a Pellegríniho. Za 44 miliónov eur.
A môžeme tipovať, či dôjde k pokusom manipulácie vyšetrovania rovnako, ako pri Výbohovi s európskym zatykačom v pätách z akcie Pandúr, kde prišiel vypýtal si trikrát po šesť miliónov a odišiel
Program „Obnovy Slovenska“ u Petra Pellegríniho je skromný, trojbodový.
Prvý, urobiť čokoľvek, aby volič a orgány činné v trestnom konaní zabudli na jeho podiel v súkolí moci a vlády Fica v Mafiánskom štáte.
Druhý, zmocniť sa moci aj protiústavnou formou, referendum o predčasných voľbách je protiústavné, a potom sa spolupodieľať s Ficom na revanši. Povedané inak, na diktatúre oligarchov, mafie, kriminálnikov a pokračovateľov figúrok novej vlády, ktoré si budú chodiť znova preberať príkazy.
Tretí, v krátkom čase sa vysmiať rečiam z inauguračného prejavu prezidentky a dokázať jej, že on Peter Pellegríni je ten, ktorý stojí nad zákonom a pohŕda ním. Že patrí do okruhu vybraných osôb, nedotknuteľných, aby sa otvorene vysmial základnému ľudskému citu pre spravodlivosť.
So zločincami sa nevyjednáva, čítam v každej učebnici kriminalistiky.
A rád by som si prečítal – ani s politikmi podozrivými z trestnej činnosti sa nevyjednáva.
U politikov neplatí prezumpcia neviny iba morálka, napríklad prezidenta Rakúska, , Van der Bellena a ním odvolaného rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza.
Zdroj: FB

Podobné články

19 KOMENTÁRE

  1. Pán Varga, trošku objektivity by neuškodilo ale chápem, sme na Slovensku a pre drvivú väčšinu slovenských novinárov a médií sú pojmy ako objektivita, nezaujatosť a nestrannosť, úplne neznáme. Keď píšete A, napíšte aj B. Z terajšej vlády sú všetci kóšer? Neobhajujem opozičníkov, pre mňa za mňa nech skončia v base aj všetci. Ale tváriť, že teraz je tam najčistejšia elita je trápne. Jedni zmrdi vymenili druhých. A pre obyčajných ľudí, nie tých vo vláde 😀 sa nezmenilo absolútne nič. Leda, ak k horšiemu. Vládne tu chaos, bordel a drbnutý Matovič, ktorý posere načo sáhne.

  2. Pán Varga, trošku objektivity by neuškodilo ale chápem, sme na Slovensku a pre drvivú väčšinu slovenských novinárov a médií sú pojmy ako objektivita, nezaujatosť a nestrannosť, úplne neznáme. Keď píšete A, napíšte aj B. Z terajšej vlády sú všetci kóšer? Neobhajujem opozičníkov, pre mňa za mňa nech skončia v base aj všetci. Ale tváriť, že teraz je tam najčistejšia elita je trápne. Jedni zmrdi vymenili druhých. A pre obyčajných ľudí, nie tých vo vláde 😀 sa nezmenilo absolútne nič. Leda, ak k horšiemu. Vládne tu chaos, bordel a drbnutý Matovič, ktorý posere načo sáhne.

  3. Palinko zdvihni hlavu, aby sa Ti vyčistili červené oči. Keď hovoríš „A“, buď objektívny a povedz aj „B“. Špeciálnym prokurátorom sa stane človek podmienečne odsúdený – bolo by to možné aj v tvojom obľúbenom Rakúsku ? Opísané diplomovky u troch vládnyh a parlamentných predstaviteľov – a čo na to naše Rakúsko ? Tak nemoralizuj jednostranne, a to sa nechcem zastávať Ficka a jeho tlupy. Alebo si dláždiš cestu do politiky ?

  4. Palinko zdvihni hlavu, aby sa Ti vyčistili červené oči. Keď hovoríš „A“, buď objektívny a povedz aj „B“. Špeciálnym prokurátorom sa stane človek podmienečne odsúdený – bolo by to možné aj v tvojom obľúbenom Rakúsku ? Opísané diplomovky u troch vládnyh a parlamentných predstaviteľov – a čo na to naše Rakúsko ? Tak nemoralizuj jednostranne, a to sa nechcem zastávať Ficka a jeho tlupy. Alebo si dláždiš cestu do politiky ?

  5. Vlado a spol. , čudujem sa vám, že sa s týmto ďalším psychopatom zaoberáte. Takýto ľudia a jemu podobní psychopaty a „osvietení“ v súčasnej vláde patria do CAJLY v Pezinku. Či im to pomôže, to je iná otázka.

  6. Vlado a spol. , čudujem sa vám, že sa s týmto ďalším psychopatom zaoberáte. Takýto ľudia a jemu podobní psychopaty a „osvietení“ v súčasnej vláde patria do CAJLY v Pezinku. Či im to pomôže, to je iná otázka.

  7. Je to hnoj,a neviem,prečo je to tu podporované.Ved,teraz majú policajti “ voľné ruky“ autor tu podozrieva ľudí z vážnych zločinov,čo tak sa obrátiť na políciu.Ale,ako už nám zdelil Majko,my nemáme potrebné IQ,tieto články pochopiť.

  8. Je to hnoj,a neviem,prečo je to tu podporované.Ved,teraz majú policajti “ voľné ruky“ autor tu podozrieva ľudí z vážnych zločinov,čo tak sa obrátiť na políciu.Ale,ako už nám zdelil Majko,my nemáme potrebné IQ,tieto články pochopiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články