sobota, 2 decembra, 2023

Pellegrini povedal Budajovi pravdu. A priznal tak, čo si myslí o voličoch…

Najčítanejšie

Konečne.

Keď som pred časom písal, že je chrapúnstvom dostať sa do parlamentu po niekoho chrbáte a následne mu takpovediac „dať košom“ – a ponechať si mandáty, mnohí nechápali. Veď  to je bežné, politická kultúra sa nenosí.

Áno, žiaľ, bežné to je. Len nešťastné a nesprávne.

V NR SR máme teda aj dnes strany, ktoré nik nevolil. Vznikli po voľbách a zrazu sú v najvyššom zákonodarnom zbore. Jednoducho sa „vyskytli“. A to hneď po voľbách.  Nie, nie je to novinka, beriem, že k tomu už došlo. Podľa mňa – nemalo.

Občan má mať istotu aspoň v tom, že ak už do zákonodarného zboru nevolí  osobnosti, ktorým „to zráta“ ak sa „pokazia“  ale strany, tak aspoň za zákonodarcov nesie zodpovednosť práve strana ktorá dôveru vo voľbách od občanov dostala a zákonodarcov  nominovala na kandidátku.

Nefunguje !

A preto nastane stav, kedy  o našej budúcnosti rozhodujú ľudia odídení zo strán do parlamentu zvolených, no následne  títo bez problémov (akože očistení od minulosti) budujú meno  stranám novým, ktoré by bez mediálnej podpory získanej práve vďaka odídeným poslancom v spoločnosti v podstate nič neznamenali.

Aj Pellegrini teda opustil Fica a dal to „na sedláka“. Ako iní pred ním a dosť isto aj po ňom.

Boj o voliča prebieha stále a všetkými možnými metódami. Aj propagandou, klamstvom,  prázdnymi sľubmi, lavírovním  či pokrytectvom.

Ide skutočne o hlasy a na ich základe o moc.

Ako voliča vidí Pellegrini teraz:

To len, aby volič vedel, o čom je v politike reč…

Zdroj: FB

Podobné články

9 KOMENTÁRE

 1. Pre nemožnú objektívnosť sa v SOL určite nedočítame,že koľko ,,demokratov“ z terajšej vládnej verchušky počas pár rokov v politike poprebehovalo z jednej strany do druhej,z druhej do tretej,kde dostali prísľub vyšších funkcií.A keď sme pri tom,po čom chrbáte sa Matelko dostal do parlamentu a teraz mu nevie prísť na meno ? Iba námatkovo možno spomenúť Remišovú a Kolíkovú,prečo iba Pelleho ? Určite z objektivity to nebude !

 2. samozrejme, každá strana má predstavu o tom na akých voličov mieri a podľa toho nastavuje svoju komunikáciu a celý marketing….o tom na aké hlasy mieri SmeroHlas najlepšie vie jeden zo zakladateľov a bývalý marketingový stratég Smeru Fedor…je to dosť smutné počávanie, lebo práve táto voličská základna na dlhé roky určovala kto bude rozhodovať o Slovensku ale od 25. sekundy vám o tom Fedor sám porozpráva:
  https://www.youtube.com/watch?v=NNvRVHsaksA

 3. Fascinuje ma, ako kazdy politik hovori o pravde, boji za obcana, ale ked sa dostane k moci, stane sa z neho hajz*l .. Tak ako to hral na ludi Meciar, potom Fico, nasledne Matelko a hra to Pelle, aj s Kotlebou…

 4. onanym: Za tie roky to uz ani nie je fascinujuce, skor vsedne az nudne. Ak sa raz objavi politik co nebude klamat a bude konat vo verejnom zaujme, tak to bude taky zazrak, ze sa to hned bude musiet hlasit na najvyssie instancie Vatikanu a bude treba postavit minimalne tri obrovske chramy.

 5. Ak tu chceme mať partokraciu, tak by mala platiť všade. Skončiť s nezávislými
  poslancami v komunálnych voľbách.
  Nezávislý poslanec, starosta alebo primátor sa nemusí podriadiť nikomu a nikomu ani nezadpovedã za spôsob vykonávania mandátu. Skrátka robí si čo chcete možno niekedy aj mimo zákon.
  Pri kandidátoch jednotlivých strán môže svojím výkonom mandátu stranu zviditeľniť pozitívne alebo negatívne, ale je pod kontrolou . Zákon by preto mal tieto odchody riešiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články