sobota, 30 septembra, 2023

Skauti budujú oddychovú zónu na Larzenkách. Boršč im navarili mamičky z Ukrajiny.

Najčítanejšie

Sereď / Nábrežie Váhu sa vďaka skautom rýchlo mení.Niekoľko brigád, stovky hodín odrobených pre všetkých občanov mladými ľuďmi, ktorým na meste skutočne záleží.

Na brigády si nosia vlastnú techniku, nástroje a náradie. A nerobia veci polovičato a takpovediac „na náhodu“, ako to vidíme na iných verejných priestranstvách v meste. Chodníky vysypané štrkom majú obrubníky, lavičky sú veľké, pohodlné a s výhľadom na slovenský veľtok Váh.

Áno, máme šťastie, práve najdlhšia Slovenská rieka preteká prakticky centrom mesta Sereď. V minulosti o využitie tohto priestoru už snaha bola, teraz v menšom veci dotiahnu práve skauti.

Už od začiatku vojny na Ukrajine práve skauti a Farská charita robí všetko preto, aby sa ukrajinské mamičky s deťmi, ktoré pri úteku pred vojnou skončili práve v  Seredi, sa tu cítili čo najlepšie. Práve skauti utečencom pravidelne organizujú kurzy Slovenského jazyka, spoločné akcie slúžiace na zblíženie komunity a o zásluhe charity a jej nenahraditeľných službách nielen pre núdznych Ukrajincov, dnes už nepochybuje nik.

Výsledky práce hovoria za všetko. A vďačnosť aj práve ukrajinských rodín tiež.

Na poslednej brigáde zorganizovanej na minulú sobotu, tradičné ukrajinské jedlo boršč vo veľkej kotline varili práve mamičky z Ukrajiny. Ich ratolesti sa zatiaľ hrali v priestore, ktorého súčasťou sa takto stali natrvalo.

Video a foto reportáž zo sobotňajšej brigády prinášame tu:

Podobné články

27 KOMENTÁRE

 1. podľa môjho názoru išlo najmä o to, že ľudia zadarmo a vo voľnom čase robili prácu pre všetkých a niekto zadarmo vo voľnom čase spravil pre nich jedlo, lokalita nie je v tomto prípade úplne dôležitá, väčšina občanov asi vie, kde sa pracovalo a čo zveľadovali ochotní ľudia

 2. Pre anonym. Larzenky velke aj male su tahacka vody do vodarne co je za titešom a ide to do cukrovaru. A nazov Larzenky je pomenovsnie podla ocel.profilov ktore su tam pouzite. Teraz ich nevidno lebo hladina vody je stale vysoka. Su zanedbane zarastene a znecistene. Ako miesto pre fetakov a podobnu haved stale oblubene. A su cca 800 m po prude od fotografovaneho miesta ktore je velmi pekne upravene. Klobuk dolu pred partiou ludi ktora to tak urobila.

 3. Bol som tam niekoľko krát a je to naozaj skvelé miesto na oddych. Stačí sa ísť pozrieť. A teraz keď tam osadili aj druhé ohnisko je to paráda. Skvelí skauti aj so svojimi náčelníkmi. Držím palce. ,

 4. Je skvelé prečítať si, že v Seredi sú aj super ľudia a k tomu, že mamičky z Ukrajiny navarili. Z každého média vyskakuje aká je Sereď premorená drogovou a bankomatovou mafiou. Ale čo je tiež super a vzdávam hold, že diskutujúci pridávajú príspevky či názory šlušne a bez nenávisti.

 5. Pre všetkých tých odborníkov na to kde sú a nie sú larzenky…slovo larzenky je z nitrianskeho nárečia a znamená „záplavové oblasti“ takže je to celé územie pri títeši popri Váhu

  Každopádne k veci, krásna robota skauti, ďakujeme! 🙂

 6. kecas,
  larzeny sú oceľové profily tvaru U s koncovou úpravou, tvz. zámkom, ktorý umožňuje ich vzájomné prepájanie
  keby si bol nitrancan….?

 7. keby sa ti malilo:

  Štětovnice – ocelové profily různých průřezů nejčastěji ve tvaru U, např. typu LARSEN (larzenky).

 8. Дякую всім за відпочинок і тепло,які ви -словаки нам даруете ,дякую скаутам,дуже милі підлітки та дуже трудолюбиві

 9. Mohli by to upraviť až po Dolnú Stredu. Na tom by však musel mať osobný záujem Tomčányi Jeho však potreby občanov pramálo zaujímaju

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články