nedeľa, 1 októbra, 2023

„Mali sme tie najlepšie úmysly, ale dopadlo to tak, ako vždy.“

Najčítanejšie

Sereď / Samospráva už tretie volebné obdobie, teda dvanásť rokov vedená primátorom Ing. Martinom Tomčányim, sa znovu predviedla. Na budovu Kina NOVA nechala nainštalovať dúhovými farebnými kombináciami blikajúci nápis vhodný do krátko porevolučnej doby.

Jednoducho ľudia zodpovední za rozvoj mesta zostali akosi zabudnutí v čase. Konkrétne niekedy v jarných mesiacoch roka 1990, kedy obdobné gýčové nápisy boli na „Mexico plazz“ vo Viedni, kam sa dovtedy v socializme a za  Železnou oponou zatvorení Čechoslováci húfne vybrali.

Následne sa objavili na niektorých treťotriednych bordeloch a erotických salónoch v čerstvo svetu otvorenom Česko-Slovensku. Aj tam ale pomerne rýchlo pochopili, že aj prevádzkovanie najstaršieho remesla na svete si vyžaduje aspoň nejakú úroveň.

A následne sa obdobný blikajúci gýč objavil po viac ako tridsiatych rokoch na mestskej budove v Seredi. To vážne nemáme v meste normálneho a príčetného jedinca, ktorý by takéto „nápady“ včas zastavil, keď už „dvorný architekt“ má iné starosti?

Keby to nebolo tak tragické, určite by sme sa zasmiali…

Podobné články

38 KOMENTÁRE

 1. Toto sú fakt problémy vhodné na písanie článku. Radšej keby sa prerobila celá budova, pretože to je oveľa väčšia päsť na oko. Písmo počas dňa v bielom vyzerá fajn, ale niekto nemal večer o čom písať a vybral si tú najväčšiu absurditu. Gratulujem zase k úplne zbytočne vynaloženej energii. Radšej keby ste nevysedáváli v kaviarňach a nepočúvali cudzie rozhovory aby ste vôbec mal o čom písať. Už by mal byť čas zavesiť písanie článkov na klinec a začať čítať skutočnú literatúru, pretože vaše články ako aj výber slov a zloženie viet sú na úrovni tretiaka základnej školy

 2. slager mesta sered,brucho je stary sedlak,jemu je vsetko dobre,bordel,chronta v meste,osrata stanica,vsade v meste burina nad kolena,musi mat tiez doma riadny chliev.

 3. Mame najlepsie vybavene kino v okoli a moze zato jeden pan co tam to vsetko zabezpecil.On ak cita vie o kom hovorim a pisem .A zato mu vdaka.A napis????Dobre to je a zaujimave.

 4. Krasne je spravený oproti hotela hutnik konská železnica bola prvá v Seredi a p.Kurbel to krásne vystihol kôň a v predu sú koľajnice a podkovy je to veľmi pekne

 5. Ten nápis je otázka vkusu, nemusí sa všetko všetkým páčiť. Podobne vyzerajúce nápisy sú aj v iných mestách, v lepších štvrtiach a nikto o tom článok nepíše.

 6. Nápis je v poriadku, osvetlenie nie. Predsa len, urcite sa to da nastavit aj menej „kolotocarsky“ ale bohuzial, nastavil to niekto do „demo“ modu namiesto toho aby to bolo bud jednofarebne alebo nejak jemne sa to menilo. Zaujimave ze na toto sa peniaze najdu, ale to ze schody su tam rozdbrane, burina v okoli to netrapi nikoho….

 7. mne by k tomu pasovalo:sklíčka,sklíčka dotykov,svietia vo tme ty si taká fajn,celý svet nám niekam unikol…

 8. Nevyzera to dobre. Ale predpokladam, ze sa jedna o akesi LED podsvietenie, co by ma riadiacu jednotku. Takze by sa to mohlo aspon „zachranit“ nech to svieti len jednou farbou. Stale nic moc, ale aspon nie cirkus.

  edit: Ako pisal Anonym 30. sep 9:58

 9. Ťažko budem voliť Ing.Kurbela keď sa tak výrazne spojil s najväčším novinárom v okolí. Čo „novinárovi“ nádejný primátor sľúbil? Aj táto jeho stránka je samý grc. Len reklamy, reklamy,reklamy, aby bolo z čoho sa pregrcávať na poznávačkách a vysedávať a sliediť po meste. Za každú cenu len písať a písať hovadiny.

 10. počúvaj kamarát za tie peniaze čo berieš od Tomčányiho by si sa mal viac snažiť. Dávaš sem za tie peniaze pod rôznymi nikmi úboho málo príspevkov. Na Tomčányiho mieste by som ťa vyhodil

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články